українська російська англійська
Микола Азаров: Україна зацікавлена у кредиті ЄБРР на реконструкцію газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород
07.06.2012 | 12:39
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна зацікавлена у залученні кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку на модернізацію газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород.

Про це заявив Прем’єр-міністр Микола Азаров під час зустрічі з делегацією ЄБРР, що відбулась у Києві.

«Ми хотіли б укласти угоду щодо модернізації та реконструкції нашого газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород, передусім тієї його частини, яка виходить на Польщу», - сказав Глава Уряду.

Він наголосив, що Уряд велику увагу приділяє питанням енергозбереження, енергоефективності та пошуку альтернативних джерел енергоносіїв.

Як нагадав Микола Азаров, Польща домовилася про кредитування Катаром будівництва LNG-терміналу на території республіки. Наступного року розпочнеться його спорудження, і за два роки Польща зможе отримувати від 5 до 10 мільярдів кубометрів катарського скрапленого газу. «Через два роки Польща зможе отримувати від 5 до 10 мільярдів кубометрів скрапленого газу. У принципі, їм стільки не потрібно, і ми могли б частину цього газу забрати для власних потреб. Ми про це говорили і з поляками, і з керівництвом Катару», - зазначив Прем’єр-міністр.

Він підкреслив, що Україна нині купує російський газ за найвищими у Європі цінами. А отже, для нас надзвичайно важливими є пошук альтернативних джерел поставки вуглеводнів а також реалізація енергоощадних проектів та скорочення споживання газу. Зокрема, Україна вже перевела частину своїх ТЕЦ із газу на вугілля. Завдяки цим заходам у поточному році вдалося скоротити споживання російського газу на 12 мільярдів кубометрів.

За словами Азарова, Україна також розглядає можливість закупівлі газу у Німеччині. «Ми зацікавлені в альтернативних поставках газу з Німеччини. Уявляєте, який парадокс: нам у Німеччини дешевше закуповувати газ, ніж у Росії», - наголосив Прем‘єр.

Глава Уряду також поінформував, що Україна завершила переговори щодо отримання кредиту для будівництва на своїй території LNG-терміналу і має намір за два роки його спорудити.

У свою чергу перший віце-президент ЄБРР Варел Фріман зазначив, що модернізація газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород є дуже перспективною у зв’язку з планами будівництва у Польщі терміналу для прийняття скрапленого газу. «Україні потрібна більша гнучкість в експлуатації цього трубопроводу, і співпраця з Польщею була б надзвичайно цікавою, оскільки у Польщі є плани щодо будівництва LNG-терміналу. Цей проект є надзвичайно важливим аспектом енергозбереженням й енергоефективності», - підкреслив він.

 

версія для друку