українська російська англійська
На 40% збільшено обсяги відшкодування ПДВ іноземним інвесторам
07.06.2012 | 13:34
Прес-служба Державної податкової служби

У січні-травні 2012 року іноземні інвестори, які працюють в Україні, отримали 7,27 млрд. грн. відшкодування ПДВ. У порівнянні з аналогічним періодом 2011 року обсяг відшкодованого ПДВ з державного бюджету  підприємствам с часткою іноземного капіталу збільшився на  40% (тоді інвестори мали 5,2 млрд. грн.).

При цьому підприємствам з капіталом європейського походження компенсовано 6,2 млрд. грн., що складає 85% загальних обсягів спрямованих на рахунки підприємств з часткою іноземного капіталу. Цій групі інвесторів у 2012 році відшкодували на третину більше, ніж торік (4,7 млрд. грн.).

За даними ДПСУ, іноземні інвестори дедалі активніше користуються механізмом автоматичного відшкодування – у такий спосіб підприємства цієї категорії у січні-травні 2012 року отримали 4,1 млрд. грн. (57% від сумарних компенсацій компаніям з іноземним капіталом).

Серед групи інвесторів з країн Євросоюзу «автомат» користується більшою популярністю, ніж у підприємців з інших держав, представлених в Україні. Європейці автоматично отримали 3,8 млрд. грн. (61% виплат цій групі платників).

В автоматичному режимі іноземні інвестори за аналогічний період минулого року отримали тільки 745 млн. грн., що у загальному обсязі відшкодувань склало лише 14%. Таким чином, за рік питома вага «автомату» зросла вчетверо.

 

версія для друку