українська російська англійська
Прем'єр-міністр України виступив у ефірі "Першого каналу" Німеччини
07.06.2012 | 15:12
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

7 червня Прем'єр-міністр України Микола Азаров виступив у ефірі популярної програми «Ранковий журнал» на каналі ARD, який у Німеччині називають «Першим».

Відповідаючи на питання ведучої Анни Планка, Глава українського Уряду повідомив німецьким глядачам:

«Ваші вболівальники, які знають українську або російську мову, побувавши в Україні, можуть переконатися, що у нас абсолютно всі ЗМІ працюють вільно: критикують Прем'єр-міністра, закликають до його відставки - це абсолютно нормальне явище. Краще подивіться на все своїми очима. У нас всі мають право критикувати Уряд і роблять це досить жорстко, іноді не об'єктивно, але це абсолютно нормально ».

Микола Азаров продемонстрував у прямому ефірі копію рішення американського суду по «справі Лазаренка», в якому Тимошенко визнана співучасницею екс-Прем'єр-міністра:

«Для того, щоб Ви переконалися яка Тимошенко політична ув'язнена. Я думаю, ви довіряєте американській юстиції - будь ласка, подивіться ось цей документ. Тут на кожній сторінці Тимошенко звинувачується в корупції. Цей документ не український - це документ американського правосуддя, американського суду. Ми обов'язково передамо його в вашу редакцію. Будь ласка, зробіть для своїх телеглядачів якісь витяги з нього, для того, щоб вони могли зрозуміти, що Тимошенко не є переслідуваною за політичні переконання.

А щодо Луценка - краще поцікавтеся у франкфуртської поліції. Вона вам розповість, хто такий Луценко і про той інцидент, який стався у франкфуртському аеропорту ».

Прем'єр-міністр України повідомив, що практично почала виконуватися ініціатива Шульца-Азарова щодо моніторингу представниками ЄС касаційного процесу по справі Тимошенко:

«Я не хочу, щоб наше інтерв'ю звелося лише до обговорення відомих і зрозумілих для України речей. Я хотів, щоб вони були зрозумілі і для Європи. Через кілька днів в Україну приїде колишній Президент Польщі Олександр Кваснєвський та екс-президент Європарламенту Пет Кокс, які Європейським Парламентом призначені спостерігачами в касаційному процесі у справі Тимошенко, що відбудеться в найближчі дні. Європа отримає можливість почути, від досить об'єктивних і відомих європейських політиків, як буде проходити цей процес. Ми погодилися на цю пропозицію Президента Європейського Парламенту Мартіна Шульца. Ми зробимо все, щоб процес був відкритим, прозорим і об'єктивним ».

Завершилося інтерв'ю прогнозом того, як пройде в Україні Євро-2012:

«Хотілося б, щоб чемпіоном Європи стала Україні тому, що ми дуже багато зробили для того, щоб футбольне свято - найбільше футбольне змагання в Європі - пройшло успішно. Безумовно, ми будемо вітати успіх будь-якої сильної команди. Ми знаємо, що німецька команда має першокласних гравців і дуже впевнено виступає, і теж може перемогти в цьому чемпіонаті. У будь-якому випадку, ми сподіваємося, що переможе красивий футбол, і ми будемо раді перемозі будь-якої команди, яка покаже класний футбол ».

 

версія для друку