українська російська англійська
Обговорено перспективи розвитку автомобілебудівної галузі
07.06.2012 | 16:07
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

7 червня  пройшов круглий стіл на тему "Перспективи розвитку автомобілебудівної галузі України до 2020 року". Захід був організований  InvestUkraine («Єдине інвестиційне вікно» Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України), за підтримки SigmaBleyzer та за участю Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

«На даний момент Україна неефективно використовує свої можливості в галузі  автомобілебудування, - заявив під час вступного слова керівник InvestUkraine Сергій Євтушенко. - Ці можливості можуть стати набагато більш об’ємними», - зазначив він.

Також Сергій Євтушенко повідомив, що «сьогодні українські компанії беруть участь у центрально-європейському автомобільному кластері, який розміщений на автомобільних заводах Угорщини, Чехії і Словаччини, але вони підрядники цих компаній. Вони виготовляють автомобільні запчастини, комплектуючі і постачають на ці заводи. В той же час було би правильно, якби Україна розмістила заводи корейських, японських, західноєвропейських виробників на своїй території і ці підрядники з інших країн брали би участь у роботі українського автомобільного кластеру», - додав Сергій Євтушенко.

«Турбує той факт, що починаючи з 2009 року рівень виробництва автомобілів в Україні суттєво скоротився і до показників до кризового періоду ще дуже далеко. Водночас аналізуючи досвід країн сусідів - Росії і Туреччини ми бачимо, як грамотно використовуються базові показники - чисельне населення, тобто потенційний об’єм з ринку в комплексі з дієвим законодавством для нарощування показників галузі автомобілебудування. Це є результатом впровадження певних національних стратегій - у кожної країні вони різні - проте ми, як аналітики бачимо їх сприятливий ефект і вплив на галузь», - розповів керівник InvestUkraine.

В ході засідання Круглого столу було презентовано основні положення Концепції Державної цільової програми розвитку легкового автомобілебудування України на період до 2020 року, а також відбулися виступи й обговорення за участю провідних учасників ринку галузі.

 

 

 

версія для друку