українська російська англійська
Мінінфраструктури розроблятиме нову Стратегію розвитку портової інфраструктури
07.06.2012 | 16:34
Прес-служба Міністерства інфраструктури

У вітчизняній портовій галузі України розпочато роботу над здійсненням якісно нового та дієвого стратегічного планування її розвитку. Вже проведено перше засідання Робочої групи Мінінфраструктури з питань організаційно-технічної підготовки Стратегії розвитку морських портів України. Відповідна Робоча група була створена наказом Віце-прем’єр-міністра України – Міністра інфраструктури Бориса Колеснікова.

У рамках заходу учасники обговорили організаційні питання своєї роботи, окреслили основні етапи та строки вироблення Стратегії, ключові положення, які обов’язково мають бути у ній відображені.

Зокрема, як відзначив заступник голови Робочої групи – директор Департаменту державної політики у галузі морського та річкового транспорту Володимир Севрюков, Стратегія розвитку морських портів України – це той основний документ, стратегічний план, за яким у подальшому працюватиме та розвиватиметься галузь. Від того наскільки дієві та ефективні положення будуть у ньому відображені – щодо напрямків розвитку, певних заходів для досягнення кінцевої мети та інше – залежатиме і якість подальшої роботи портового сектору України. Саме тому у Стратегію має бути закладено комплексний підхід: у ній будуть відображені стратегічні положення як щодо розвитку власне портової, термінальної інфраструктури, так і суміжної – під’їзні залізничні шляхи, дороги тощо.

Стратегія також відображатиме основні планові виробничі показники діяльності портів, які за належної реалізації свого потенціалу можуть досягти підприємства, а також загальний комплекс заходів та ресурсів, необхідних для їх досягнення тощо.

Для ж забезпечення всебічного підходу до вироблення Стратегії над документом у рамках Робочої групи працюватимуть як фахівці Міністерства різного галузевого спрямування – морського та річкового, автомобільного, залізничного транспорту, дорожники тощо, так і морських портів та інших підприємств галузі.

Крім того, до роботи групи долучено і представників приватних структур, які працюють у портовому секторі України. Зокрема, приватні компанії, що займаються перевалкою вантажів у державних морських портах, мають можливість взяти участь у розробці Стратегії та надати своє бачення того комплексу заходів, який, на їхню думку, стимулюватиме залучення вантажопотоків та інвестицій у галузь, через створювані наразі у портах громадські консультативні структури – Ради портів. 

До складу Робочої групи також увійшли і голова Громадської ради при Мінінфраструктури Леонід Костюченко та голова правління Всеукраїнського об'єднання організацій роботодавців транспорту «Федерація роботодавців транспорту України», член Ради Конфедерації роботодавців України Орест Климпуш та ін.

Робоча група опрацює усі наявні матеріали, надані за результатами відповідної роботи державного сектору на місцях, та у місячний термін представить на розгляд Мінінфраструктури проект Стратегії розвитку морських портів України.

 

 

версія для друку