українська російська англійська
Відбулося четверте засідання Ради експортерів України при МЗС України
07.06.2012 | 18:34
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

7 червня 2012 року в Києві під головуванням Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка було проведено четверте засідання Ради експортерів України при МЗС України, в якому взяли участь керівники найбільших в Україні підприємств-виробників зернових та олійних культур, а також продуктів їх переробки: «Нібулон», «Аграрний холдинг Авангард», «Мрія Агрохолдинг», ТОВ «Торговий дім «Украгропром» та інші.

Учасники засідання обговорили ситуацію, що склалася останніми роками на світовому ринку зернових та олійних, визначили проблемні питання, пов’язані з експортом цих культур, а також продуктів їх переробки.

Окрему увагу під час засідання було приділено можливостям виходу українських підприємств на нові ринки збуту, у тому числі на ринки країн Азії, Близького Сходу, Африки та Латинської Америки.

Міністр зазначив, що зернове та олійне господарство традиційно відіграє ключову роль в агропромисловому комплексі країни та має суттєвий потенціал для розвитку, особливо в контексті намірів багатьох країн світу посилити власну продовольчу безпеку.

К.Грищенко запевнив, що МЗС України через закордонні дипломатичні установи докладатиме якомога більше зусиль у сприянні виходу підприємств-експортерів зернових та олійних, продуктів їх переробки на нові ринки збуту та дав відповідні доручення структурним підрозділам Центрального апарату Міністерства.

За результатами засідання учасники підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо подальшого співробітництва.

Довідково: Рада експортерів при МЗС України була створена 15 березня 2011р. На сьогодні до складу Ради входять провідні фінансово-промислові групи України, підприємства машинобудівної галузі, м'ясо-молочної галузі та агропромислового комплексу України. За час існування Ради МЗС України отримало більше 60-ти конкретних звернень з боку українських підприємств щодо виходу на нові ринки збуту. За результатами опрацювання близько 20-ти українських компаній здійснюють кроки з виходу на нові ринки збуту у країнах Латинської Америки Близького Сходу та Африки.

 

версія для друку