українська російська англійська
Микола Азаров: Вперше зарубіжні юристи дадуть відповідальну правову оцінку "справі Тимошенко"
07.06.2012 | 18:43
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Глава Уряду вітає, що до складу моніторингової групи Європейського парламенту на чолі з Алєксандром Квасневським та Петом Коксом, яка безпосередньо в Україні спостерігатиме  касаційний розгляд «справи Тимошенко», ввійдуть фахові експерти у галузі права.  Їх місія – допомогти уповноваженим представникам Євросоюзу розібратися у юридичних нюансах справи, зробити висновки щодо дотримання норм правосуддя. Таким чином, експерти-юристи вперше дадуть оцінку «справі Тимошенко» на підставі вивчення документів,матеріалів справи і спостереження за ходом процесу. Про це заявив сьогодні Прем‘єр-міністр України Микола Азаров.

«На касаційний розгляд «справи Тимошенко» приїдуть два високих представники Європейського парламенту. Разом з ними приїдуть спеціалісти в галузі права і юристи. Вони вперше вивчать всі матеріали справи і вперше зроблять висновок на підставі документів. Це буде перша кваліфікована оцінка «справи Тимошенко» європейськими спеціалістами з права», - наголосив Микола Азаров.

Таким чином, посилання на висновки «європейських експертів у галузі права» щодо «справи Тимошенко», які досі розповсюджувались, взагалі не є добросовісними, оскільки висновки не базувалися на вивченні матеріалів справи.

«Насправді жодного такого висновку юриста з репутацією не існувало», - зауважив Микола Азаров.

Глава Уряду додав, що Україна створить максимально сприятливі умови для ефективної роботи моніторингової групи Європарламенту. Зокрема, правникам буде надано повний доступ до усіх матеріалів справи, технічне сприяння.

Водночас Прем‘єр-міністр нагадав, що на виконання його домовленостей з Президентом Європейського парламенту Мартіном Шульцем, через кілька днів в Україну приїде колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський та екс-президент Європарламенту Пет Кокс, які уповноважені Європарламентом  спостерігачами в касаційному процесі у «справі Тимошенко».

версія для друку