українська російська англійська
Міжнародний пункт пропуску "Нові Яриловичі" введено в експлуатацію
08.06.2012 | 10:20
Прес-служба ДЕРЖАВНої МИТНої СЛУЖБи

На доручення Голови Держмитслужби Ігоря Калєтніка урочисто введено в експлуатацію реконструйований Міжнародний пункт пропуску «Нові Яриловичі».

В урочистостях взяли участь Директор Департаменту класифікації товарів та заходів регулювання зовнішньоекономічної діяльності Держмитслужби  Анатолій Гутник та голова  Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко.

«Нові Яриловичі» знаходяться на 9-му міжнародному транспортному коридорі,  який поєднує 8 країн (Фінляндія – Росія – Білорусь – Україна – Молдова – Румунія – Болгарія – Греція).

Майже третина його - 1 000 км з 3 500 - проходить територією України.

Крім того, пункт пропуску «Нові Яриловичі» це найпотужніший автомобільний пункт пропуску на кордоні з Республікою Білорусь. Він забезпечує пропуск  55% відсотків  усіх громадян, що перетинають українсько-білоруську ділянку кордону в зоні діяльності Чернігівської митниці. Та 20% від загальної кількості громадян, які взагалі перетинають митний кордон з Білоруссю.

Обсяг фінансування розбудови пункту пропуску «Нові Яриловичі» склав 40,2 млн. грн. Кошти були виділені з Державного бюджету України в рамках Програми підготовки до Євро-2012.

Митний контроль здійснювався безперервно, незважаючи на проведення будівельних робіт протягом 2008-2012 років.

Реконструкція дозволила майже втричі збільшити пропускну спроможність «Нових Яриловичей». Щодоби тут зможуть проходити митне оформлення 400 вантажних автомобілів, 1300 легкових авто, 80 автобусів  та  5 500 громадян.

Все це у підсумку створює додаткові привабливі можливості для реалізації транзитного потенціалу України. І Чернігівської області зокрема.

Необхідність посилення цього напрямку обумовлена постійним зростанням вантажопотоку, а також  обсягами товарообігу України з Республікою Білорусь. За 5 місяців цього року він зріс на 30 відсотків та склав майже 3 млрд. дол. США.

Також очікується, що під час проведення в Україні Євро-2012 саме цим пунктом пропуску скористається значна кількість туристів та уболівальників з Республіки Білорусь та з країн Прибалтики.

 

 

версія для друку