українська російська англійська
Розробка Юзівського родовища дасть змогу подвоїти видобуток газу в Україні, - Shell
08.06.2012 | 12:25
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Розробка Юзівського родовища дасть змогу подвоїти сукупний видобуток газу в Україні. Про це заявив глава Shell в Україні Грехем Тайлі під час зустрічі в п’ятницю з Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим.

«Якщо підготовка і розвідка Юзівського родовища буде успішною, це дасть змогу подвоїти або потроїти сукупний видобуток газу в Україні», - сказав Грехем Тайлі.

Микола Азаров, у свою чергу, висловив сподівання, що найближчим часом буде укладена угода про розподіл продукції (УРП) і компанія Shell приступить до розвідувальних робіт.

«Компанія Shell є світовим лідером у видобутку вуглеводнів, і ми сподіваємося, що ваша перемога у конкурсі дасть змогу вам активно працювати у розробці Юзівського родовища. Зараз ми очікуємо від вас необхідних кроків для підписання угоди, і сподіваємося, що найближчим часом ваша компанія подасть на розгляд Уряду проект угоди про розподіл продукції», - зазначив Прем’єр-міністр.

Він підкреслив, що Україна продовжує роботи з диверсифікації поставок енергоносіїв та збільшення власного видобутку вуглеводнів, а тому співпраця зі світовими лідерами, такими як Shell і Chevron, є для України надзвичайно перспективною.

У цьому контексті Глава Уряду запросив представників Shell розглянути можливість участі у конкурсі щодо укладення УРП на Скіфській та Фороській газових площах шельфу Чорного моря.

Грехем Тайлі пообіцяв, що компанія розгляне таку пропозицію. Водночас він подякував Миколі Азарову за проведення прозорого тендеру на розробку Юзівського родовища.

«Ми вітаємо Уряд і Україну в цілому з першим чесним, прозорим проведенням тендеру на Юзівській ділянці. Ми запевняємо вас, що зі свого боку готові зробити все необхідне для якнайшвидшого підписання угоди», - відзначив глава Shell в Україні.

Довідка. Обов’язковою умовою участі в тендері є залучення в подальшому до розробки родовища українських фахівців і техніки.

Прогнозні ресурси Юзівської площі (Харківська та Донецька області) оцінюються у понад чотири трильйони кубометрів газу. На етапі геологічного вивчення планується залучити понад 1,6 млрд грн інвестицій і 30 млрд грн на етапі промислової розробки.

 

версія для друку