українська російська англійська
До 200-річчя Кобзаря готуються нові книжкові видання та телерадіопрограми
08.06.2012 | 12:21
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

У Держкомтелерадіо України  затверджено план заходів  щодо реалізації Указу Президента України «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка».

Відповідно до плану Держкомтелерадіо України сприятиме випуску в рамках програми «Українська книга» повного зібрання творів Тараса Шевченка у 12-ти томах та «Шевченківської енциклопедії» у 6-ти томах, факсимільного видання рукописних збірок творів, альбомів та листів Тараса Шевченка, видання «Кобзаря» іноземними мовами (англійською, німецькою, французькою, російською, польською, казахською, литовською), літопису життя і творчості Тараса Шевченка, альбому репродукцій його художніх творів тощо.

З цією метою опрацьовується питання щодо створення у проектах переліку книжкових видань, передбачених до випуску в рамках програми «Українська книга» у 2013-2014 роках окремого розділу, присвяченого творам Тараса Шевченка та книжковим виданням про його життя і творчість.  А при складанні бюджетних пропозицій на 2013-2014 роки буде передбачено фінансування випуску в рамках програми «Українська книга» цих творів.

Державним та комунальним ЗМІ, Укрінформу  рекомендовано організувати висвітлення заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Кобзаря. Державним ТРК запропоновано започаткувати цикли теле-і радіопередач, присвячених життю і творчості великого українця. Зокрема, заплановано сприяти ДТРК «Культура» у створенні біографічного серіалу, присвяченому Т.Г. Шевченку.

 

версія для друку