українська російська англійська
Проект "Євро Вірші - Euro Poems" стартує в українських містах - господарях Євро 2012
08.06.2012 | 14:27
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Проект "Євро Вірші - Euro Poems" розпочинається в чотирьох українських містах - господарях Чемпіонату Європи з футболу: Львові, Києві, Харкові та Донецьку. Вперше польська та українська поезія буде представлена багатомільйонній аудиторії українців та футбольних уболівальників з усього світу. Таким чином поезія виходить за рамки елітарної події для вузького кола зацікавлених. Про це повідомляє прес-служба Польського Інституту в Києві.

"Доробок 12 українських та 12 польських поетів українською та англійською мовами буде розташовано на станціях метрополітену Києва та Харкова, а також у міському публічному просторі Донецька і Львова. Мета проекту полягає в тому, щоб показати спільну європейську культурну спадщину українців і поляків на прикладі сучасної поезії, а також залучити нову аудиторію до відстеження літературного життя", - йдеться у повідомленні.

У Львові "Євро Вірші" уже стартували і триватимуть до 28 червня. У Києві та Донецьку проект відбудеться 12 червня - 1 липня, а у Харкові 12 червня - 28 червня.

На цей захід - тільки з розширеною географією і залученням максимальної кількості реципієнтів - польську та українську сторони надихнув успіх минулорічної акції у Києві, що проводилася в рамках головування Польщі у Раді ЄС, - "Вірші в метро", де була представлена сучасна польська поезія.

В часі тривання проекту "Євро Вірші - Euro Poems" тексти його учасників у авторському виконанні звучатимуть щодня на хвилях радіо FM-Галичина. 12 червня у столичній Книгарні "Є" (вул. Лисенка, 3) вірші читатимуть: Богдана Матіяш (UA), Даріуш Суска (PL), Дмитро Лазуткін (UA), Катерина Бабкіна (UA), Олег Коцарев (UA), Рената Сенктас (PL) та інші поети. Початок о 17:00.

 

версія для друку