українська російська англійська
Державна служба статистики України розширює перспективи міжнародного співробітництва
08.06.2012 | 14:39
Прес-служба Державної служби статистики

Делегація України на чолі з Головою Держстату Олександром Осауленком взяла участь у ювілейній 60-й пленарній сесії Конференції європейських статистиків (КЄС), яка відбулася 6-8 червня 2012 року в Парижі.

КЄС є міжнародним органом, що діє під егідою ЄЕК ООН і Статистичної комісії ООН. Головною метою КЄС є координація міжнародного співробітництва в галузі статистичної діяльності. Членами КЄС є керівники національних і міжнародних статистичних організацій, які представляють країни-члени ЄЕК ООН та ОЕСР і всі найбільші міжнародні організації, що займаються статистичною діяльністю. О. Осауленко є обраним членом Бюро КЄС, керівного органу Конференції.

Нинішня сесія КЄС є особливою у контексті того, що під час її роботи відзначалося 20 років прийняття ЄЕК ООН Основних принципів офіційної статистики. Керівник Держстату України представив доповідь з реалізації Основних принципів у країнах СНД на прикладі України, проаналізувавши важливу роль цих принципів у розвитку національних статистичних систем та їх адаптації до міжнародних стандартів.

У ході засідань О. Осауленко поінформував учасників про проведення 12-14 вересня 2012 року в Києві чергової конференції Міжнародної асоціації офіційної статистики, принагідно запросивши колег відвідати столицю України та взяти участь у цьому широкомасштабному заході, в якому, як передбачається, будуть брати участь біля 400 представників національних і міжнародних статистичних організацій світу.

На сесії КЄС були також розглянуті проблеми, що виникають при підготовці та проведенні переписів населення в різних країнах світу, які на сьогодні є надвичайно актуальними і для України.

У ході роботи Конференції також відбулися зустрічі Голови Держстату України з керівниками низки статистичних служб провідних країн світу та міжнародних організацій.

 

 

версія для друку