українська російська англійська
Микола Азаров закликав всіх учасників фармринку виконати зобов'язання про зниження цін на ліки
08.06.2012 | 19:25
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров закликав всіх учасників фармацевтичного ринку виконати взяті на себе обов'язки щодо зниження цін на лікарські препарати. Про це він заявив під час спілкування з користувачами соціальної мережі Фейсбук.

Він нагадав, що 6 червня був підписаний Меморандум порозуміння між Кабінетом Міністрів та суб'єктами господарювання, що здійснюють виробництво лікарських засобів, оптову та роздрібну торгівлю такими засобами. «Мені дуже сподобалася зустріч і розмова з керівниками наших провідних фармацевтичних компаній. На ній було представлено 99% учасників ринку, тобто практично всі», - заявив Микола Азаров.

Він акцентував увагу на тому, що ніхто нікого не змушував підписувати цей документ і брати на себе такі зобов'язання: «Я підкреслюю, вони добровільно погодилися на зниження цін на свої ліки на 20%».

Тепер, зазначив Глава Уряду, найголовнішим є виконання всіма своїх зобов'язань: «Тепер важливо, щоб всі аптеки виконали це рішення, тому що виробник може знизити ціну, однак посередник і продавець може шляхом надбавок, націнок зберегти ціну».

За його словами, існують певні механізми, які дозволяють виробникам впливати на розповсюджувачів своїх товарів. «Звичайно, будуть проводитися перевірки. І там, де ми будемо зустрічати недобросовісних посередників або продавців, безумовно, будуть вживатися заходи. Але й самі виробники мають механізм впливу на розповсюджувачів своїх товарів. Тому я сподіваюся, що ми домовленості будемо дотримуватися», - заявив Микола Азаров.

Нагадаємо:Меморандум передбачає, що фармацевтичні компанії беруть на себе зобов’язання гарантувати малозабезпеченим і соціально незахищеним громадянам рівний доступ до високоякісних препаратів вітчизняного виробництва за економічно обґрунтованою ціною в усіх аптеках і лікувальних закладах, а також поетапне зменшення протягом трьох місяців з дня підписання меморандуму на 20% цін на ліки, які включені до обов'язкового асортименту вітчизняних соціальних препаратів.

Фармкомпанії також не підвищуватимуть ціни на ліки, включені до національного переліку основних препаратів вітчизняного та іноземного виробництва, які можуть закуповувати заклади і установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного чи місцевого бюджетів. Також учасники ринку сприятимуть здешевленню лікарських засобів для населення шляхом наближення цін в аптеках до оптово-відпускних цін підприємств-виробників.

Фармацевти взяли на себе також зобов’язання виробляти широку номенклатуру ліків для внутрішнього ринку і своєчасно та в повному обсязі задовольняти попит.

Виробники ліків також вживатимуть заходів з реалізації пілотного проекту щодо запровадження системи державного цінового регулювання на препарати для лікування хворих на гіпертонію шляхом зменшення граничних оптово-відпускних цін та створення двомісячного запасу таких засобів.

Уряд, зі свого боку, бере зобов’язання щодо залучення представників громадських організацій фармацевтичного сектору економіки до підготовки та виконання рішень Кабінету Міністрів з питань регулювання фармринку, до визначення параметрів державної підтримки вітчизняного виробника. Також Кабмін забезпечить дотримання законодавчо встановлених вимог щодо декларування оптово-відпускних цін на ліки та розробить чіткі критерії відбору препаратів для закупівлі за бюджетні кошти. Уряд сприятиме переорієнтуванню держзакупівель ліків на вітчизняні препарати, виготовлені в умовах повного циклу. Також влада буде здійснювати довготермінову прозору політику на фармацевтичному ринку, що дасть можливість учасникам ринку впевнено, прогнозовано планувати розвиток бізнесу на роки вперед.

 

 

версія для друку