українська російська англійська
Микола Азаров: Перспективи співробітництва України і Лівану в аграрному секторі дуже великі
12.06.2012 | 13:44
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна і Ліван мають хороші перспективи в розвитку співробітництва в аграрному секторі, зокрема в поставках до Ліванської Республіки українських зернових культур. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з Міністром енергетики і водних ресурсів Лівану Джебраном Бассілом, яка відбулася сьогодні в Києві.

За словами Миколи Азарова, за останні 7 місяців Україна експортувала в різні країни понад 21 млн. тонн зерна. «Від цього міг би отримати вигоду і ліванський бізнес, оскільки в основному ці поставки йшли в арабські країни, - наголосив Микола Азаров. При цьому він додав, що в поточному маркетинговому році наша держава планує експортувати мінімум 21-22 млн. тонн зерна: «Може буде навіть і більше, оскільки ми посіяли більше кукурудзи, а погодні умови для цієї культури дуже сприятливі, і ми очікуємо хороший урожай кукурудзи».

Глава Уряду наголосив, що співпраця в аграрному секторі вигідна, оскільки на світових ринках очікується брак зерна.

Микола Азаров нагадав представникам ліванської делегації про те, що під час його недавнього візиту до Лівану йшлося про реалізацію дуже перспективного проекту: будівництво у ліванському порту регіонального зернового терміналу.

Прем’єр-міністр України також підкреслив важливість виконання сторонами двосторонніх домовленостей з реалізації інвестиційних проектів. «Хотілося б, щоб ці проекти були реалізовані. Ми зі своєї сторони готові докласти максимальні зусилля для їх реалізації», - сказав Микола Азаров.

Глава українського Уряду наголосив, що йдеться, зокрема, про співробітництво в галузі енергетики: будівництво невеликих електростанцій та гідроелектростанцій, проекти в галузі відновлювальної електроенергетики, постачання у Ліван українських турбін, трансформаторів тощо.

У свою чергу Джебран Бассіл зазначив, що Ліван зацікавлений розвивати співробітництво з Україною в багатьох напрямках, у тому числі у зазначених Миколою Азаровим. За його словами, Ліван імпортує багато зерна, особливо пшениці. «Закупівля пшениці підтримується державою. У цьому питанні міг би активно брати участь також приватний сектор», - додав він.

 

версія для друку