українська російська англійська
Українські фахівці обстежать ліванські ГЕС та вивчать питання їх реконструкції
12.06.2012 | 13:53
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров дав доручення Міністерству енергетики та вугільної промисловості України в десятиденний термін відправити до Ліванської Республіки спеціалістів для обстеження стану ліванських малих гідроелектростанцій. Таке доручення Глава українського Уряду дав під час зустрічі з Міністром енергетики і водних ресурсів Ліванської Республіки Джебраном Бассілом, яка відбулася сьогодні в Києві.

«Доручаю Міністерству енергетики та вугільної промисловості в десятиденних строк відправити групу спеціалістів в Ліван для обстеження станцій. За результатами цієї поїздки доповісти мені особисто», - заявив Микола Азаров після того, як ліванський Міністр запросив українських фахівців допомогти його країні з реконструкцією та модернізацією застарілих малих гідроелектростанцій. 

«У Лівані є дуже багато старих маленьких гідроелектростанцій, які потребують ремонту та модернізації. Зараз проводиться оцінка всіх водних ресурсів в нашій країні. Враховуючи досвід України в цій сфері, ми б хотіли щоб група українських технічних спеціалістів відвідала Ліван, подивилася на ці старі гідроелектростанції та запропонувала план їх відновлення. Ми маємо намір відновити всі ці старі станції», - заявив Джебран Бассіл та додав, що у його країні також розглядається питання будівництва і нових гідроелектростанцій.

При цьому Міністр енергетики і водних ресурсів зазначив, що Ліван зацікавлений в українських турбінах малої потужності: «Турбін малої потужності в Лівані немає взагалі, а Україна має досвід у цій сфері. Ліван - хороший ринок для таких турбін. Ми зараз чекаємо пропозицій від українських компаній для того, щоб постачати такі турбіни в Ліван».

«Україна може стати першою країною, з якою ми досягли таких домовленостей і хотіли б їх активізувати. Зараз ініціатива в руках українських компаній і ми очікуємо пропозицій», - зазначив Джебран Бассіл.

Крім того, Міністр повідомив, що він запросив Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка у липні взяти участь енергетичній конференції в Лівані, на якій обговорюватимуться питання розвідки покладів газу на морі.

Міністр енергетики і водних ресурсів Лівану зазначив, що його країна має намір реалізувати проект з будівництва газопроводу і терміналу для зрідженого газу: «Ми запросили українську сторону взяти участь в тендерах». Крім того, Ліван розглядає можливості імпортувати газ для побутових потреб: «Ми б хотіли провести диверсифікацію постачальників такого газу до Лівану. Також очікуємо пропозицій з української сторони з цього питання».

версія для друку