українська російська англійська
Готується модернізація мереж мовлення в середньохвильовому діапазоні
12.06.2012 | 14:53
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Національна радіокомпанія України (НРКУ) за дорученням Держкомтелерадіо підготовила та прорахувала техніко-економічне обґрунтування модернізації мережі середніх хвиль.

Проведені заходи дозволять вже у наступному році збільшити територію покриття сигналом каналів УР-1 та УР-3 до 85 %, забезпечать трансляцію радіопрограм у аналоговому та цифровому стандартах. Водночас удвічі зменшаться витрати на енергоспоживання та експлуатацію передавачів.

Сьогодні ефірне покриття сягає близько 20 % домогосподарств, а мережа проводового радіо нараховує 2,5 млн. радіоточок. Проблема забезпечення доступу наших громадян до ефірного та проводового радіо надзвичайно актуальна і важлива, особливо з точки зору: по-перше, забезпечення конституційного права громадян на отримання інформації, по-друге, можливої необхідності оповіщення населення України за умов виникнення надзвичайних ситуацій.

Через обмеженість фінансових ресурсів і відсутність у населення достатньої кількості приймачів з ДХ, СХ, розширеним УКХ діапазонами, трансляція радіопрограм існуючими енерговитратними передавальними засобами є неможливою і недоцільною. Частотний ресурс у популярному FM діапазоні практично вичерпаний.

Єдиним шляхом вирішення зазначеної проблеми є  модернізація мереж мовлення в середньохвильовому діапазоні шляхом заміни застарілих та вкрай енергоємних передавачів.

 

версія для друку