українська російська англійська
У Бердичеві відроджено храм
13.06.2012 | 17:04
Житомирська ОДА

Протягом багатьох століть окрасою Бердичева є храм Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Кармелітський Санктуарій – не лише гордість міста й Житомирської області, а й центр католицизму в Україні.

Знаменита на всю Європу ікона Матері Божої Бердичівської, яка зберігається в ньому, стоїть в одному ряду з образами Матері Божої Ченстоховської та Матері Божої Остробрамської з Вільнюса. Нещодавно в храмі відбулася велична подія – встановлення історичної справедливості – відкриття та освячення оновленого верхнього храму Санктуарію Непорочного Зачаття Матері Божої Діви Марії.

Цього дня у храмі зібралися миряни з різних куточків України та Польщі. Святкування з ними розділили представники різних гілок державної влади України: голова Верховної Ради України Володимир Литвин, Міністр культури і туризму Михайло Кулиняк, голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук, голова обласної ради Йосип Запаловський, голова райдержадміністрації, районної ради, Бердичівський міський голова Василь Мазур.

«Відродження храму Діви Марії є свідченням перемоги життя, перемоги духу, – сказав Сергій Рижук. Освячення верхнього храму Кармелітського Санктуарію – це свято, якого у Бердичеві чекали всі: і католики, і православні, і юдеї. Воно відбулося завдяки кропіткій праці громади міста, обласної влади, допомоги польської сторони та священиків і є серйозним поштовхом для розвитку культури України і міждержавних українсько-польських відносин.

 

 

версія для друку