українська російська англійська
У столиці успішно працює державна програма "Доступне житло"
14.06.2012 | 12:22
Київська МДА

Державна програма будівництва доступного житла, за якою можна отримати пільгову іпотеку під 3% річних у Києві вже працює. Перші 30 сімей, які стали її учасниками в Україні – кияни. Про це під час прямого ефіру повідомив голова Київської МДА Олександр Попов.

«Бажаючих взяти участь у цій програмі серед киян дуже багато. Зелене світло ввімкнено. Проект уже успішно працює. Це не разова акція, а державна програма, державна підтримка – реально діючий механізм покращення житлових умов. Я раджу всім скористатись програмою «Доступне житло» – це дуже вигідно», – закликав киян Олександр Попов.

Він також повідомив, що, завдяки впровадженню програми, Київ розраховує суттєво збільшити кількість новобудов. А це, у свою чергу, означає пожвавлення у будівельній галузі, тобто створення нових робочих місць, покращення соціального захисту киян.

«Я переконаний, що це дасть можливість збільшити кількість будівництва житла. Минулого року ми збудували 1 мільйон 500 тисяч квадратних метрів – це був рекорд, я нагадаю, за всю історію будівництва житла в Києва. А цього року програма дасть можливість збудувати ще більше. Київ буде розвиватися за рахунок, у тому числі, будівництва доступного житла», – сказав Олександр Попов.

Нагадаємо, для спрощення процедури отримання пільгового кредиту на житло під 3%, 29 травня на базі Іпотечного центру Києва та Київської області (вул. М. Кривоноса, 2-А, корпус 3) запрацювало «єдине вікно». Центр дозволяє в одному місці отримати всі необхідні документи та інформацію аби стати учасником програми. Тут працюють представники будівельних компаній, банків, консультанти Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

Учасниками програми у столиці стали 4 банки. Вони надають кредити, процентна ставка за якими не перевищує 16% річних. Та позичальник сплачує лише 3%, решту – компенсує держава. Перший внесок не перевищує чверті вартості житла. Скористатися таким кредитом можуть не лише черговики. Однак перевагу надаватимуть сім’ям із дітьми та тим, хто потребує покращення житлових умов.

 

 

версія для друку