українська російська англійська
Новації Митного кодексу сприяли активізації зовнішньоекономічної діяльності бізнесу
15.06.2012 | 09:18
Прес-служба Державної митної служба

Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік відзначив, що новації Митного кодексу, який набув чинності 1 червня, вже сприяли активізації зовнішньоекономічної діяльності бізнесу. Про це він заявив під час «круглого столу» за участю представників бізнесу та експертів.

«За результатами роботи протягом перших 12 днів червня порівняно з травнем в три рази зменшилася кількість рішень про коригування митної вартості, оформлених в середньому за календарний день. Відмічається активізація ділової активності. Свідченням цього є те, що, в червні вже звернулись щодо обліку у митних органах 272 нових суб’єкти ЗЕД», — зазначив Голова Держмитслужби.

Ігор Калєтнік також розповів, що завдяки новації Кодексу, яка надала можливість суб’єкту оформлюватися в будь-якому зручному йому місці, в червні питома вага таких оформлень при імпорті зросла порівняно з травнем у півтора рази з 9 до 14%. З 1 по 12 червня здійснили митне оформлення імпорту поза митницею обліку 982 суб’єкти із майже 7 тисяч.

Про активізацію зовнішньоекономічної активності свідчить зростання за 12 днів червня фізичних обсягів ввезення товарів на 20% порівняно з кінцем травня. Станом на 12 червня було оформлено 2,2 мільйони тонн товарів, а з початку червня всього було оформлено імпорту товарів на суму 2,2 мільярда доларів. З них 82,3% товарів оформлено за першим методом. Цей метод відповідно до статті 57 нового Митного кодексу є основним методом визначення митної вартості імпортованих товарів.

версія для друку