українська російська англійська
Митники та бізнесмени обговорили перші результати впровадження нового Митного кодексу
15.06.2012 | 10:23
Прес-служба ДЕРЖАВНої МИТНої СЛУЖБи

Митники запросили представників бізнесу та експертів, щоб спільно обговорити перші результати впровадження нового Митного кодексу України. В засіданні круглого столу, організованого Держмитслужбою, взяли участь керівники профільного парламентського комітету, Европейської Бізнес Асоціації, Американської Торгівельної Палати, Громадської Ради при Держмитслужбі, галузевих асоціацій та об’єднань.

«Сьогодні ми пропонуємо почути один одного в режимі рівноправного діалогу — за круглим столом — та узгодити позиції стосовно подальшого удосконалення Митного кодексу. Ми сподіваємось спільно з вами неупереджено оцінити перші практичні результати роботи митниць в нових умовах. Подивитися з точки зору бізнесу, що ж змінилося після 1 червня. Чи дійсно ситуація змінюється на краще, в чому потрібно суттєво доопрацьовувати діюче митне законодавство», — сказав Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік, відкриваючи засідання «круглого столу».

Вже перші  кроки впровадження нового Митного кодексу засвідчили, що він позитивно сприймається як в українському суспільстві, так і міжнародними організаціями. Про це заявив голова Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутиннік під час засідання.

«Це є сигналом, що реформуючи митне законодавство, ми рухаємося у правильному напрямі», — підкресливі він. Проте, на думку народного депутата,  найголовнішою буде оцінка  з боку бізнесу, який з 1  червня працює за новими митними правилами. «Думаю, що вже восени ми підіб’ємо перші підсумки», — сказав Віталій Хомутиннік.

Голова Держмитслужби відзначив, що новації Митного кодексу вже сприяли активізації зовнішньоекономічної діяльності бізнесу. Про позитивні зміни свідчать показники перших двох тижнів роботи в умовах дії нового митного законодавства.

За результатами роботи протягом перших 12 днів червня порівняно з травнем у три рази зменшилася кількість рішень про коригування митної вартості, оформлених в середньому за календарний день.

Якщо в травні таких рішень у середньому приймалося 200 таких рішень за один календарний день, то в червні — лише 70.

Відмічається активізація ділової активності. Свідченням цього є те, що, в червні вже звернулись щодо обліку у митних органах 272 нових суб’єкти ЗЕД.

Завдяки новації Кодексу, яка надала можливість суб’єкту оформлюватися в будь-якому зручному йому місці, в червні питома вага таких оформлень при імпорті зросла порівняно з травнем у півтора рази з 9 до 14 %. З 1 по 12 червня здійснили митне оформлення імпорту поза митницею обліку 982 суб’єкти із майже 7 тисяч.

Про активізацію зовнішньоекономічної активності свідчить зростання за 12 днів червня фізичних обсягів ввезення товарів на 20% порівняно з кінцем травня. Станом на 12 червня було оформлено 2,2 мільйони тонн товарів, а з початку червня всього було оформлено імпорту товарів на суму 2,2 мільярди доларів. З них 82,3 % товарів оформлено за першим методом. Цей метод відповідно до статті 57 нового Митного кодексу передбачається як основний метод визначення митної вартості імпортованих товарів.

Новий Кодекс законодавчо закріпив часові нормативи митного оформлення на рівні 4-х годин. У червні тривалість митного оформлення в митницях України склала менше 2 годин при оформленні імпорту та трохи більше 40 хвилин при експорті.

Ганна Дерев’янко зазначила, що бізнес бачить проєрропейський підхід у багатьох нормах  Митного кодексу. «Бізнес дійсно отримав вільну можливість оформлювати вантажі на будь-якому митному пості, а не лише за місцем реєстрації компанії. Від значають скорочення оглядів та затримок на митниці», — зазначила  вона.

Ігор Калєтнік розповів, що наразі Держмитслужба спільно з Американською Торгівельною Палатою в Україні та Європейською Бізнес Асоціацією готує лист опитування для проведення анкетування суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності стосовно результатів запровадження нового Митного кодексу України.

Це опитування дасть бізнесу можливість висловити свою оцінку впливу Кодексу на ведення підприємницької діяльності. Голова Держмитслужби запропонував усім присутнім приєднатися до проведення цього дослідження. Офіційні запрошення до цієї роботи вже направлені Держмитслужбою.

 

версія для друку