українська російська англійська
Відсутність проектів землеустрою призведе до штрафів
15.06.2012 | 11:27
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Нині в України налічується 18527 землекористувачів, які мають в обробітку земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею понад 100 гектарів. Із них усього 200 отримали проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь. Крім того, 862 землекористувачі уклали угоди на виконання цих робіт. З них 240 – у Запорізькій області, 99 – у Криму, 96 – на Кіровоградщині.

Однак на території Закарпатської, Івано-Франківської, Миколаївської, Тернопільської областей такі договори взагалі не укладались.

Територіальні органи земельних ресурсів провели 2077 нарад з товаровиробниками, ініціювали висвітлення у ЗМІ та на сайтах інформації щодо необхідності розробки проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь. Землевпорядники акцентували їх увагу на тому, що з 2013 року на землевласників та землекористувачів, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею понад 100 га без затверджених проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, накладатимуться штрафи: на громадян від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На сьогодні в Україні 177 юридичних та фізичних осіб отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою. Вони мають відповідних кваліфікованих спеціалістів та спроможні розробляти проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь.

 

версія для друку