українська російська англійська
На Дніпропетровщині усіх хворих на мієлоїдний лейкоз забезпечать ліками
15.06.2012 | 11:40
Дніпропетровська ОДА

Відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Дніпропетровською облдержадміністрацією, українським представництвом фармацевтичної компанії «Новартіс Фарма Сервісез АГ» та Всеукраїнською громадською організацією «Свобода руху для щасливого дитинства».

У рамках співпраці Дніпропетровська область  як гуманітарну допомогу від компанії «Новартіс» отримає медичний препарат «Глівек» на загальну суму 8 млн. грн, який призначений для лікування пацієнтів з діагнозом мієлоїдна лейкемія.

Станом на 10 червня 2012 року у Дніпропетровській області на диспансерному обліку знаходяться  140 пацієнтів із діагнозом мієлоїдна лейкемія, 41 з яких потребує лікування дорогими препаратами «Глівек» або «Тасігна» (у середньому 1,3-1,5 тис грн на одного хворого на добу). Решта пацієнтів за клінічними показаннями  отримують лікування іншими медичними препаратами.

«Лікування препаратом «Глівек» є досить ефективним, оскільки нормалізує функціонування кровотворної системи пацієнтів та подовжує життя                                 на десятиріччя. Якість життя таких пацієнтів нічим не відрізняється від життя здорових людей. Тому завдання влади у повній мірі забезпечити таких пацієнтів необхідними препаратами», - сказала начальник головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург.

Щорічний приріст хворих, які потребують лікування препаратами ”Глівек” та ”Тасігна”, в середньому складає 5 осіб.

До 2012 року пацієнти з діагнозом мієлоїдна лейкемія забезпечувалися необхідними медичними препаратами за рахунок надходжень від Міністерства охорони здоров’я України та гуманітарної допомоги. За  дорученням голови облдержадміністрації Олександра Вілкула у 2012 році вперше із обласного бюджету у рамках обласної міжгалузевої комплексної програми «Здоров’я нації на 2002–2012 роки» та обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до     2016 року були виділені кошти у сумі 2,7 млн. грн на придбання сучасних  препаратів для лікування хронічного мієлоїдного лейкозу.

З урахуванням гуманітарної допомоги від корпорації «Новартіс» на суму        6 млн грн, яка вже була отримана у 2012 році, а також повторної гуманітарної допомоги у розмірі 8 млн. грн та надходжень від Міністерства охорони здоров’я України, на Дніпропетровщині будуть вжиті дієві заходи щодо безперебійного забезпечення життєво необхідними препаратами пацієнтів з діагнозом мієлоїдний лейкоз.

Таким чином, усі хворі, які потребують лікування препаратом «Глівек», протягом року 100% будуть забезпечені необхідними ліками.

Довідково

Хронічна мієлоїдна лейкемія − це онкологічне захворювання крові, що має  набутий характер та обумовлене хромосомною аномалією.

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку