українська російська англійська
Від Львівщини відібрано чотири об'єкти для занесення до Списку ЮНЕСКО
15.06.2012 | 15:30
Львівська ОДА

15 червня заступник голови Львівської облдержадміністрації Володимир Губицький провів нараду щодо  стану підготовки внесення у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО спільної українсько-польської транскордонної номінації «Дерев’яні церкви українських і польських Карпат».

За словами Володимира Губицького, на даний час  вже відібрано  по 8 пам’яток з кожної країни, які є визначними взірцями пам’яток культурної спадщини – храмів лемківської, бойківської, гуцульської та галицької шкіл, які зберегли свою автентичність і можуть розглядатися як потенційні кандидати для занесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Володимир Губицький також повідомив, що від  Львівської області  до цього списку потрапило 4 об’єкти: церква Святого Юра у м. Дрогобич, церква Святого Духа в с. Потелич Жовківського р-ну, церква Собору Пр.Богородиці у с. Матків Турківського р-ну та церква Святої Трійці в м. Жовква.

Заступник голови Львівської ОДА додав, що станом на сьогодні, за інформацією із Центру Світової Спадщини ЮНЕСКО номінація (заявка) дерев’яних церков карпатського регіону у Польщі та Україні відповідає всім технічним вимогам, встановленим у нормативних вимогах щодо повноти перевірки номінацій до Списку всесвітньої  спадщини.

Після надання доступу делегації ІКОМОС для проведення оцінювання та  обстеження  об’єктів буде підготовлено і передано заявку на конгрес ЮНЕСКО.

«Зараз необхідно провести ряд практичних захів з підготовки номінованих об’ктів для огляду експертом ІКОМОС. Для цього робочою комісією з підготовки об’єктів, за участі управління охорони культурної спадщини, було проведено  обстеження всіх номінованих об’єктів і підготовлено перелік робіт, які необхідно провести на цих об’єктах. Крім цього було скеровано листи до голів райдержадміністрацій Турківського і Жовківського районів про проведення ямкового ремонту доріг, що ведуть до населених пунктів, де розташовані храми» - зазначив під час наради  Володимир Губицький.

 

версія для друку