українська російська англійська
Проблему безпритульних тварин у столиці вирішують винятково гуманним методом
15.06.2012 | 16:10
Київська МДА

Перший заступник голови Київської МДА Олександр Мазурчак зустрівся з керівником Німецького Союзу захисту тварин Гердом Фішером, щоб обговорити подальшу співпрацю у питанні стерилізації безпритульних тварин у Києві.

Так, за підтримки Німецького Союзу захисту тварин на базі комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» триває акція щодо проведення безкоштовної стерилізації безпритульних собак та собак, власники яких належать до пільгових категорій населення. Стерилізація проводиться у ветеринарних клініках на вул. Ярославській, 13-В та вул. Вірменській, 29. Зокрема, за період з квітня до травня німецькими фахівцями простерилізовано 322 тварини.

Також за сприяння фахівців з Німеччини у ветеринарній лікарні на вул. Ярославській, 13-А обладнано операційний кабінет та кімнату для післяопераційної перетримки тварин, що дозволило у рази збільшити кількість стерилізації.

Під час зустрічі Олександр Мазурчак зазначив, що наразі у столиці триває серйозна робота з інформування населення щодо безкоштовної стерилізації тварин та гуманного поводження з собаками. Зокрема, про це йдеться у тематичних соціальних роликах на телебаченні, рекламі у метрополітені тощо. Він сказав, що задоволений темпами стерилізації тварин, і у столиці є всі шанси за декілька років зупини ріст їхньої популяції. Єдиною проблемою залишається – отруєння собак.  За кожним випадком ведеться розслідування, матеріали передаються до головного управління МВС у місті Києві. 

Так, днями за жорстоке поводження з тваринами Святошинський районний суд виніс вирок Олексію Ведулі – 4 роки позбавлення волі. Він вбивав тварин у власній квартирі і викладав відео в Інтернет. Його товариша Романа Полібіна засуджено до умовного терміну.

«Після стерилізації за кожною собакою ми будемо закріпляти волонтера для того, щоб можна було контролювати тварину та її стан. Собак, які проявляють агресивність, відловлюємо та розміщуємо у міських притулках. Кожна тварина має право на життя. І ми повинні донести цю істину до громадян», – наголосив перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.

Герд Фішер, своєю чергою, підтвердив, що інформація, розповсюджена у засобах масової інформації щодо масового вбивства тварин у столиці під час Євро, є неправдивою. Він виказав сподівання на подальшу співпрацю з міською владою у питаннях стерилізації.

версія для друку