українська російська англійська
Сумщина поглиблює прикордонне партнерство
18.06.2012 | 10:50
Cумська ОДА

Понад 100 представників Сумської області взяли участь у ХІІ Міжрегіональному універсальному оптово-роздрібному Курському Коренському ярмарку в містечку Свобода на Курщині.

«Сумщина репрезентувала інвестиційний, економічний та туристичний потенціал. Свою продукцію представили понад 20 суб’єктів господарювання з 10 міст і районів області, зокрема, ТОВ «Керамейя», ПАТ «Сумський фарфоровий завод», ТОВ «Горобина», концерн «Укрросметал», Студія «Стиль Тіффані» тощо. Це ті компанії, які зарекомендували себе на ринку регіону, держави та вже знані у Росії», – зазначила заступник голови Сумської облдержадміністрації Тамара Іщенко.

З її слів, Сумщина є постійним учасником ярмарку, чим підтверджує свої наміри вибудовувати взаємовигідне стратегічне партнерство, яке дозволяє вирішувати низку питань у торгово-економічній, науково-технічній, гуманітарній сферах.

У рамках заходу було підписано угоду про співробітництво та спільну діяльність між Сумським обласним фондом підтримки підприємництва та Курською регіональною громадською організацією «Союз предпринимателей».

За словами директора фонду Владислава Котляра, угода сприятиме обміну досвідом щодо розвитку малого і середнього бізнесу та зростанню товарообігу між прикордонними областями.

Делегація Сумщини оглянула виставкові експозиції підприємств промисловості, агропромислового комплексу, будівельної індустрії, малого і середнього бізнесу, культури і спорту Російської Федерації, України, Білорусі, Молдови, Сербії, Болгарії, Абхазії, Італії тощо.

Як зазначив заступник начальника головного управління економіки-начальник управління інвестиційної та зовнішньоекономічної політики облдержадміністрації Олександр Фадєєв, Росія є важливим партнером у торгово-інвестиційних відносинах. Російські інвестиції залучено у ПАТ «СНВО ім. М.В.Фрунзе», концерн «Укрросметал», ПАТ «Сумський завод Насосенергомаш».

«Ярмарок корисний у сенсі налагодження ділових контактів, ознайомлення з інноваційними технологіями», – переконана заступник голови облдержадміністрації.

Тамару Іщенко зацікавив виставковий стенд Курщини, присвячений організації молочних кухонь.

«Здоров’я нації закладається у дитячому віці. Тож товари дитячого харчування мають бути якісними та екологічно чистими. Ми вивчимо досвід сусідів і розглянемо можливість відновлення діяльності молочних кухонь у регіоні», – зауважила посадовець.

Масштаби прикордонного співробітництва з Курською, Брянською, Бєлгородською областями нарощуються. Про це свідчить відкриття пунктів пропуску, обмін надбаннями у медицині, освіті та інших галузях. Лише протягом цього року регіони-побратими провели вже понад 20 спільних заходів – економічних форумів, виставок, наголосила Тамара Іщенко.

Презентуючи дружні зв’язки Глухова і міста-побратима Рильська Російської Федерації, Глухівський міський голова Юрій Бурлака зауважив, що між містами налагоджено тісну співпрацю у спорті, туризмі, культурній сфері та військово-патріотичному вихованні дітей. Так, у травні цього року молодь Сумської та Курської областей взяла участь у «Марші миру», що проходив на території Глухівщини у рамках XXV традиційного історико-патріотичного походу місцями бойової слави «Шлях мужності».

У ході Курського Коренського ярмарку на гостей свята чекали виступи фольклорних ансамблів і солістів з Росії та країн СНД, розважальні програми від представників усіх районів Курщини.

версія для друку