українська російська англійська
Полтавщина розпочала збір ранніх зернових
18.06.2012 | 11:43
Полтавська ОДА

В області інтенсивними темпами триває ліквідація наслідків нищівного буревію, який пронісся над Полтавщиною 14 червня. Найбільше дісталося містам Комсомольськ, Кременчук, Новосанжарському, Кобеляцькому та Кременчуцькому районам. Про це сьогодні йшлося на нараді у голови облдержадміністрації Олександра Удовіченка.

Вже на вечір 17 липня було усунуто практично всі наслідки негоди. Очільник області подякував працівникам МНС та ПАТ „Полтаваобленерго” за оперативну роботу в цьому напрямкові.

Проте, стихією було знищено більш ніж 8 тис. га сільськогосподарських угідь та, за попередніми даними, завдано збитків аграрним товаровиробникам на 16 млн. гривень.

Говорили і про готовність сільгосптоваровиробників до збирання ранніх зернових. Так, особливістю цьогорічних жнив є ранні строки збирання врожаю. Уже розпочато збирання ранніх зернових у господарстві „Радянське” Кобеляцького району.

На полях області працюватимуть 2137 одиниць техніки, в тому числі 33 зернозбиральні комбайни, які було придбано у 2012 році. Наявна техніка дасть можливість – за сприятливих погодних умов – завершити основну масу робіт за 10 днів.

Для успішного проведення жнивної кампанії агровиробникам необхідно 19,9 тис. тонн дизпалива та 6,4 тис. тонн бензину. На сьогодні область забезпечена паливними матеріалами відповідно на 87% та 69%.

Що ж стосується зберігання майбутнього врожаю, в області сертифіковано 49 зернових складів загальною місткістю 2715,9 тис. тонн. До зберігання урожаю 2012 року підготовлено 67% зерносховищ. Над приведенням зерна у належний стан працюватимуть 124 сушарки та 186 одиниць очисного обладнання.

 

версія для друку