українська російська англійська
У Харкові відбудеться І Всеукраїнський студентський фестиваль з ігрових видів спорту
18.06.2012 | 13:16
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

Комітетом з фізичного виховання та спорту МОНмолодьспорту   20-25 червня 2012 року у місті Харкові проводитиметься Перший  Всеукраїнський студентський фестиваль з ігрових видів спорту серед вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Програма фестивалю з ігрових видів спорту передбачає змагання з 10 видів спорту, зокрема: баскетбол, волейбол, гандбол, регбі-7, футбол, бадмінтон, волейбол пляжний, теніс настільний, теніс та футзал.

Учасники фінальних змагань з баскетболу (чоловіки, жінки), волейболу (чоловіки, жінки), футболу (чоловіки), футзалу відібрані за результатами зональних змагань, що проходили 25 квітня по 27 травня 2012 р. і в яких брали участь студенти з 90 вищих навчальних закладів України.

 У фінальних змаганнях фестивалю братимуть участь студенти  59 вищих навчальних закладів з 19 областей України.

Студенти-спортсмени вищих навчальних закладів за роки незалежності України брали участь у Всесвітніх літніх Універсіадах, чемпіонатах світу та Європи серед студентів, де ставали чемпіонами та призерами.

Так, у м. Белград (Сербія) у 2009 році на ХХV Всесвітній літній Універсіаді студентська чоловіча команда з футболу вдруге поспіль стала чемпіоном Універсіади.

Срібні та бронзову медалі в особистому та командному заліку завоювали тенісисти. В особистій першості бронзову медаль завойовано у настільному тенісі.

У 2011 році на ХХVІ Всесвітній літній універсіаді в м. Шенжень (Китайська Народна Республіка) студенти-спортсмени вибороли друге місце з волейболу серед чоловіків, трете місце – з пляжного волейболу серед  чоловіків, які згодом стали чемпіонами світу серед юніорів.

Беручи участь у чемпіонатах Європи з волейболу, чоловічі та жіночі студентські команди  ставали призерами цих змагань.

З 1995 року в Чемпіонах світу та Європи бере участь студентська збірна команда України з футзалу, яка неодноразово ставала Чемпіонам і призером цих престижних змагань.

Жіноча команда з регбі-7 з 2010 року почала брати участь у чемпіонатах світу та завоювала 8 місце, а у травні 2012 році стала переможцем студентського турніру у Парижі.

  Справжнім святом спорту для студентської молоді стають змагання в рамках міжнародних футбольних та волейбольних турнірів і фестивалів, які проходять щорічно.

На належному організаційному рівні у м. Харкові в 2011 році проведено чемпіонат Європи з бадмінтону серед команд університетів, де українські студенти показали високі результати та завоювали золоті медалі в особистому заліку та срібну медаль в командній першості.

Перший Всеукраїнський студентський фестиваль проходить напередодні Перших Європейських студентських ігор серед університетів, який відбудеться 13-23 липня 2012 року у м. Кордоба (Королівство Іспанія).

 

 

 

версія для друку