українська російська англійська
Внесено зміни до порядку складання та подачі звітності для профучасників
18.06.2012 | 14:36
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на своєму черговому засіданні схвалила три проекти положень, що покликані вдосконалити складання та подачу адміністративних даних для бірж, зберігачів та реєстраторів.

«Головною метою всіх трьох положень є вдосконалення порядку складання та подання адміністративних даних такими профучасниками до Комісії, - зазначає Костянтин Кривенко, Член Комісії, що відповідає за реформування напряму подачі та прийому звітності до регулятора. - Передбачається, що ці зміни дозволять значно спростити способи та механізми подачі звітності учасниками фондового ринку. Ми проаналізували документи, згідно з якими профучасники звітують сьогодні, і нівелювали випадки, коли подача інформації дублюється.

Тож маю надію, що даний порядок дозволить нам набагато спростити цю процедуру та зробити її уніфікованою й більш зручною. В тому числі, ми плануємо досягти цього  шляхом запровадження подання інформації у вигляді електронних документів з використанням електронного цифрового підпису відповідно до опису розділів та схем XML-файлів. Така новація відповідає усім сучасним ринковим вимогам. Ми можемо говорити про мобільну та зручну подачу звітності, а також про безпеку при передачі такої інформації завдяки використанню цифрового підпису».

Документом, зокрема, визначається склад даних, що надаються регулятору, терміни їх подання, а також контроль з боку Комісії за цією інформацією. Прогнозується, що дані правила діятимуть вже з початку наступного року.

 

версія для друку