українська російська англійська
Французьким інвесторам цього року відшкодували 84,7 млн. грн. ПДВ
18.06.2012 | 17:50
Прес-служба Державної податкової служби

Французькі інвестори, що працюють в Україні, за перший квартал 2012 року отримали більший обсяг відшкодування ПДВ, ніж за весь минулий рік. Так, цього року підприємства з французькими інвестиціями отримали 84,7 млн. грн., при цьому заявивши до відшкодування тільки 21,8 млн. Тоді як за підсумками 2011-го сумарно французьким компаніям було відшкодовано  ПДВ на суму  73,4 млн. грн.

Про це заявив Голова ДПС України Олександр Клименко під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Франції в Україні Аланом Ремі та представниками провідних французьких компаній.

«Підтвердження та відшкодування заявленої суми – це взаємна відповідальність двох сторін: і бізнесу, і податкової служби. Тобто говорити про системність проблем у стосунках та відсутність зустрічного руху  некоректно. Для того, щоб компанії вчасно та без перешкод отримували відшкодування, вони повинні виконувати свої обов’язки перед бюджетом України», - підкреслив Олександр Клименко.

Голова ДПС України  закликав до спільної відповідальності у сфері  чистоти фінансових операцій. Зокрема, запропонував французьким інвесторам свідомо відмовитися від співробітництва з фіктивними компаніями заради мінімізації податкових зобов’язань.

«Той факт, що податкова служба знизила рівень фіскального контролю, не треба тлумачити як відсутність такого контролю. Ми просто передовірили цю функцію самим платникам, виходячи з того, що компанія, яка дбає про свою репутацію, повинна ретельно вивчати своїх потенційних партнерів перед укладанням угоди про спільне ведення бізнесу. П’ять французьких компаній відповідають таким сподіванням і тому отримують відшкодування в автоматичному режимі: 7,3 млн. грн. у 2012-му році. Ми чекаємо на таку ж відповідальну поведінку й від інших представників бізнесу», - відзначив Олександр Клименко.

 

 

версія для друку