українська російська англійська
З 25 травня нема підстав для використання голографічних елементів на акцизних марках
19.06.2012 | 10:53
Прес-служба Міністерства фінансів

З 25 травня 2012 року відсутні правові підстави для використання голографічних елементів при виготовленні акцизних марок.  Про це повідомляє Міністерство фінансів у зв’язку з тим, що останнім часом деякі ЗМІ почали поширювати упереджену інформацію щодо захисту акцизних марок. 

Нагадаємо, відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

У разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.

Постановою КМУ від 21 травня 2008 року № 486 затверджено нові зразки марок акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва. При цьому, вказана постанова не містить положень щодо обов'язкового голографічного захисту марок акцизного податку.

Водночас, постановою КМУ від 28 травня 2003 року № 822 -8 затверджено технічний опис марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва.

При цьому, постановою від 18 квітня 2012 року № 308 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2003 р. № 822-8» із технічного опису марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва було виключено пункт 15, яким передбачалося, що для захисту всіх видів марок використовується голографічний захисний елемент «УКРАКЦИЗ 2».

Враховуючи викладене, з дня набрання чинності цієї постанови, а саме з 25 травня 2012 року, відсутні правові підстави для використання голографічних елементів при виготовленні марок акцизного податку.

Окрім того, пунктом 3.12 витягу з протоколу № 29 засідання Уряду від 18.04.2012 Міністерству фінансів разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади доручено підготувати та подати Кабінетові Міністрів проект рішення щодо запровадження марок акцизного податку нового зразка.

Що стосується інтагліо – друку, то необхідно зауважити, що захист основних грошових одиниць світу (включаючи Україну) здійснюється з використанням даної технології. Це дозволяє встановлювати їх автентичність.

 

 

версія для друку