українська російська англійська
Держзамовлення у вузах залежить від потреби у фахівцях
19.06.2012 | 12:45
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

Днями на Інтернет-ресурсах з’явилася інформація щодо невиділення держзамовлення на підготовку журналістів та зменшення кількості бюджетних місць на факультеті економічної теорії Національного університету «Києво-Могилянська академія».

У зв’язку з тим, що представники засобів масової інформації у своїх новинах висвітлили позицію лише однієї сторони, а саме НаУКМА, хочемо поінформувати громадськість стосовно розподілу бюджетного замовлення на підготовку спеціалістів у зазначеному вищому навчальному закладі.

 Місця державного замовлення Національному університету «Києво-Могилянська академія» на підготовку магістрів за спеціальністю «Журналістика» у 2012 році не виділялися у зв’язку із відсутністю в університеті підготовки бакалаврів, які здобувають базову вищу освіту за цим напрямом та можуть претендувати на навчання за державним замовленням за ОКР магістра. 

Хочемо повідомити, що оскільки потреби ринку праці у фахівцях з вищою економічною освітою щорічно скорочуються, то адекватно скорочується і обсяг державного замовлення для вищих навчальних закладів, які знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, зокрема за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра за галуззю «Економіка та підприємництво», у тому числі й за напрямом підготовки «Економічна теорія».

Загальний обсяг державного замовлення за цим напрямом скорочено у 2012 році у порівнянні з 2010 роком. У зв’язку з цим МОНмолодьспорту змушене пропорційно зменшувати обсяг доведеного державного замовлення для вищих навчальних закладів, що мають ліцензії з економічних напрямів підготовки. Якщо враховувати значне зменшення кількості випускників загальноосвітніх навчальних закладів у 2011 році, а за базовий показник брати 2010 рік, то у 2012 році зменшення обсягу державного замовлення за напрямом «Економічна теорія» відбулося не тільки у Національному університеті «Києво-Могилянська академія», а й в інших провідних вищих навчальних закладах.

Вчергове хочемо нагадати окремим представникам засобів масової інформації про існуючі принципи журналістики та об’єктивне і всебічне висвітлення кожного питання, яке хвилює громадськість. 

Зазначимо, що фахівці МОНмолодьспорту завжди готові надати роз’яснення у стислі строки з питань, які знаходяться у компетенції Міністерства.

версія для друку