українська російська англійська
На Кіровоградщині понад 11 тис. людей отримали компенсаційну тисячу
19.06.2012 | 15:10
Кіровоградська ОДА

Станом на 15 червня в області 11 238 жителів Кіровоградщини отримали компенсаційну тисячу Сбербанку колишнього СРСР.  Про це повідомив начальник управління Національного банку України в Кіровоградській області Віктор Томашин. Загалом в області з 176 тисяч вкладників, які не отримали компенсаційні кошти в межах проіндексованих заощаджень у 2008 році, актуалізувалися більше 72 тисяч. У загальноукраїнському рейтингу, за рівнем актуалізації, область займає 1 місце. Начальник управління Національного банку України в Кіровоградській області наголосив, що актуалізація вкладників, а також виплата компенсаційних коштів триває в плановому режимі, співробітники справляються із своїми обов’язками, оперативно вирішують усі проблемні питання від 1-2 годин до однієї доби.

Начальник філії - Кіровоградське обласне управління АТ "Державний ощадний банк України" Юрій Кабов проінформував, що сьогодні на рахунки філії надійшло близько 24 мільйонів гривень на виплату вкладів, а також 486 тис. гривень для сплати спадкоємцям вкладників, які померли у 2005 - 2011 роках і не отримали компенсацію втрат від знецінення грошових заощаджень протягом 2005 - 2009 років, а також померлих у 2012 році. Надійшло також більше 31 тисячі платіжних Національних карток, на рахунок яких безпосередньо нараховуються компенсаційні виплати. Юрій Кабов особливо наголосив, що філія Ощадбанку усіляким чином сприяє в отриманні компенсаційних виплат, і більшість громадян старшого покоління із розумінням сприймають отримання Національних карток. Проте він наголошує, що громадяни повинні протягом трьох днів актуалізувати саму картку, здійснивши з нею будь-яку операцію. У іншому разі картка буде заблокована. Картка також автоматично блокується, якщо вкладник протягом трьох днів не отримає її в банку і не актуалізує, що перешкоджає зловживанням.

Наразі у філіях Ощадбанку йде активний процес актуалізації мешканців Кіровоградщини від 69 років і молодших. Аналітики банку розрахували, що динаміка процесу актуалізації свідчить, що до початку жовтня в області повинні актуалізуватись всі категорії громадян, які мають право на отримання компенсаційних виплат вкладникам Сбербанку колишнього СРСР.

 

 

версія для друку