українська російська англійська
Іноземні судна заходитимуть до українських річкових портів за новими правилами
20.06.2012 | 17:04
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Видача одноразових дозволів на захід до річкових портів України іноземних суден здійснюватиметься за новим, удосконаленим порядком. Робота з вдосконалення умов заходу іноземних невійськових суден до річкових портів України наразі триває -  на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 29 лютого 2012 № 155 «Деякі питання заходження іноземних не військових суден до річкових портів України» фахівцями Міністерства інфраструктури України розроблено проект наказу «Про затвердження Порядку видачі одноразових тимчасових дозволів на захід до річкових портів України суднам під прапорами держав, з якими не укладено міжнародних договорів про судноплавство на внутрішніх водних шляхах», який виноситься на публічне громадське обговорення.

Документ встановлює процедуру видачі одноразових тимчасових дозволів на захід до річкових портів України іноземним невійськовим суднам – саме тим, які ходять під прапорами держав, з якими Україною не укладено міжнародних договорів про судноплавство на внутрішніх водних шляхах. Виключення становлять пасажирські, спортивні, парусні судна та яхти, які згідно з діючим законодавством мають право вільно заходити до українських річкових портів – без отримання будь-яких дозволів.

Так, проектом Порядку передбачено, що у разі якщо іноземне невійськове судно, з державою якого не укладено договір про судноплавство на ВВШ (окрім пасажирських, спортивних, парусних суден та яхт), має намір зайти до українського річкового порту, адміністрація держави прапора, судновласник або його представник повинні не пізніше ніж за десять календарних днів до прибуття судна у порт звернутися до Укрморрічінспекції з відповідним поданням.

Укрморрічінспекція реєструє подання та після перевірки його на наявність усієї необхідної інформації у той же день розміщує на своєму офіційному сайті оголошення про перевезення експортних вантажів. Якщо протягом трьох днів з дати розміщення такого оголошення жоден з національних перевізників не подає до відомства відповідне звернення щодо можливості здійснення перевезення експортних вантажів, Укрморрічінспекцією видається одноразовий дозвіл іноземному вантажному судну.

Документом також встановлюється вичерпний перелік підстав для відмови у видачі одноразового дозволу. Визначено і вимоги до капітанів портів, у яких встановлено пункти пропуску через державний кордон при отриманні таких дозволів.

Прийняття та введення в дію зазначеного наказу Мінінфраструктури має забезпечити ефективну реалізацію державної політики у сфері заходження іноземних невійськових суден до внутрішніх водних шляхів України.  Крім того, реалізація положень зазначеного документу сприятиме посиленню контролю за дотриманням прикордонного і митного режимів під час перевезення експортних вантажів річковим, морським транспортом, а також  підвищенню рівня якості самих послуг з вантажоперевезень водним транспортом.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу можуть надсилатися заінтересованими юридичними та фізичними особами протягом 30 календарних днів з дати опублікування до Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті на адресу: пр. Перемоги, 14, м. Київ, 01135 або в електронному вигляді за адресою: e-mail: nazarenko@morrichflot.gov.ua, а також до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України на адресу: вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008 або на електронну адресу: meconomy@me.gov.ua.

версія для друку