українська російська англійська
Україна проведе дослідження з впровадження заходів із енергоефективності в ПЕК
21.06.2012 | 09:44
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Дослідження українського газового сектору, проведене міжнародною компанією IHS CERA, показало гарні перспективи розвитку галузі. Тому Міненерговугілля планує провести ще низку досліджень в різних галузях ПЕК, які б дозволили ефективніше використовувати енергоресурси. Про це в інтерв’ю американській телепрограмі Platts Energy Week заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.

«Компанією IHS CERA та командою Деніела Єргіна, який, я вважаю, є сьогодні провідним світовим експертом у галузі енергетики, було проведено велике дослідження для України. Дуже важливо для нас, що, на його думку, у нас є гарні перспективи, і, як показало дослідження, у нашого енергетичного сектору хороше майбутнє», - підкреслив Юрій Бойко.

За словами Міністра, важливим пріоритетом розвитку українського паливно-енергетичного комплексу є впровадження заходів із енергоефективності.

«Важливим пріоритетом у плані на сьогоднішній рік є програма ефективного використання енергоресурсів. Я радий повідомити, що ми проводимо переговори з Деніелом Ергіоном щодо проведення подальших досліджень, які б показали нам найшвидший шлях до впровадження енергоефективності у нашій економіці», - сказав Юрій Бойко.

Міністр також наголосив, що Україна має амбіційні плани і рухатиметься у напрямку досягнення у майбутньому енергетичної незалежності.

 

Довідково:

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розглядає можливість проведення спільно з американською компанією IHS CERA програми спеціалізованих досліджень стану й перспектив запровадження політики енергоефективності в Україні. Ініціатива «Ефективне використання енергії: формування української енергетики майбутнього» передбачає роботу групи провідних фахівців IHS CERA на чолі з главою компанії Деніелом Єргіним, із залучення всіх зацікавлених сторін, в т.ч. українських міністерств та відомств, міжнародних організацій та експертів, недержавних організації тощо та складатиметься з трьох основних етапів:

оцінка енергетичного сектору та економіки України з точки зору раціонального використання енергоносіїв, визначення існуючих проблема та перспектив поліпшення енергоспоживання;

порівняння України з іншими країнами, які дотримуються більш ефективних моделей енергоспоживання та визначення міжнародного досвіду, що може бути використаний в нашій державі (з урахуванням результатів роботи першого етапу);

підготовка й презентація остаточного дослідження, зробленого на основі перших двох етапів, з підготовкою конкретних рекомендацій для вироблення й запровадження Урядом України політики енергоефективності.

Зазначена програма досліджень та взаємодія із усіма зацікавленими учасниками дозволить зробити оцінку потенціалу енергоефективності України, визначити наявні перешкоди та можливості, а також розробити дієві рекомендації Урядові щодо поліпшення структури енергетичного ринку, зробивши його більш ефективним.

Впродовж 2011-2012 рр. Міненерговугілля України разом із IHS CERA вже було реалізовано ініціативу «Природний газ та енергетичне майбутнє України», яка передбачала проведення семінарів й підсумкової конференції, а також підготовку спеціального дослідження щодо ресурсного потенціалу України в сфері природного газу та шляхів його реалізації. Остаточна редакція згаданого дослідження була презентована під час круглого столу у травні ц.р. в Міненерговугілля, а англомовна версія була надана учасниками міжнародної конференції «CERAWEEK» в березні ц.р. в м.Хьюстон. Ініціатива реалізовувалась за безпосередньої підтримки та участі міжнародних енергетичних компаній та українських нафтогазових підприємств, зокрема «ЕкссонМобіл», «Шелл», «Шеврон», «Ені», «Вітол», «Лукойл», «ТНК-ВР», НАК «Нафтогаз» тощо.

Згідно з висновками Спеціального дослідження, Україна має потенціал для повного забезпечення себе природним газом у разі послідовного впровадження енергетичної політики, спрямованої на залучення приватних інвестицій у нафтогазовий сектор та реалізації власної ресурсної бази. У разі забезпечення достатніх інвестицій у видобуток газу, до 2035 року Україна зможе видобувати 60-70 і більше млрд. кубометрів на рік.

 

версія для друку