українська російська англійська
Міжнародний конкурс молодих піаністів пам`яті В.Горовиця - серед найавторитетніших у світі
21.06.2012 | 11:14
Прес-служба Міністерства культури

Президент Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC) Глен Квок перебуває у Києві в якості почесного гостя ІХ-го  Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця. Засновником цього Конкурсу – члена Всесвітньої федерації – є Міністерство культури України.

На зустрічі з Міністром культури Михайлом Кулиняком, яка відбулася в Міністерстві культури, Глен Квок відмітив: «Вчора я особисто переконався у тому високому професійному рівні, на якому відбувається конкурс Горовиця. Хочу підкреслити, що цей конкурс – один з найбільш конкурентноспроможних серед світових музичних конкурсів, які є членами нашої Федерації. Дуже вам вдячні за його підтримку».

Михайло Кулиняк зазначив, що підтримка академічного мистецтва сьогодні є одним з головних пріоритетів Міністерства культури України. Міністр повідомив, що нині в Україні функціонують більше ста музичних конкурсів, 52 з яких стабільно існують вже кілька років.

«Шість міжнародних конкурсів заснувало Міністерство культури України, -- додав Міністр,  -- і постійно опікується ними, забезпечуючи їхне фінансування. Це Міжнародний музичний конкурс імені Миколи Лисенка, Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця, Міжнародний конкурс диригентів імені Стефана Турчака,  Міжнародний конкурс вокалістів імені Бориса Гмирі, Міжнародний конкурс молодих піаністів «Горовиць-Дебют», Міжнародний конкурс оперних співаків імені Соломії Крушельницької. На наш погляд, цінність музичних конкурсів полягає, насамперед,  у стимулюванні  молоді до інтенсивних занять, у виявленні найбільш обдарованих юнаків і дівчат. Подібні змагання привертають велику увагу музичної громадськості та ЗМІ до переможців, що часто є вірним способом виведення їх на велику сцену».

Михайло Кулиняк поінформував Глена Квока, що в Україні також діє громадська організація, яка об’єднує найбільш відомі конкурси країни – Асоціація академічних музичних конкурсів України (президент – Юрій Зільберман). Вона має свій засіб масової інформації («Вісник» Асоціації), організує концерти лауреатів цих конкурсів.  «І Міністерство культури активно підтримує діяльність Асоціації,  сприяючи проведенню концертів, гастролей, Літньої музичної Академії, -- сказав Міністр. -- Найбільш значну, у тому числі, і фінансову, підтримку Асоціації Міністерство надає у проведенні  Міжнародного фестивалю «Віртуози планети».

«Віртуози планети», що проходять у Києві з 2006 року, збирають на своїй сцені переможців міжнародних музичних конкурсів-членів WFIMC.

Михайло Кулиняк запропонував пану Квоку розглянути питання входження до Всесвітньої федерації Міжнародного музичного конкурсу ім. Миколи Лисенка, що відбувається раз на два роки у Києві і має 4 номінації (вокал, фортепіано, скрипка, віолончель). У зв`язку з цим Міністр запросив президента WFIMC відвідати ІV-й конкурс Лисенка, який відбудеться 15 – 25 листопада 2012 року.

Урочисте закриття та церемонія нагородження переможців ІХ-го  Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця відбудеться 23 червня 2012 р. у Національній філармонії України.

Додаткова інформація. Всесвітня федерація міжнародних музичних конкурсів (WFIMC) створена у 1957 році. Федерація, штаб-квартира якої знаходиться у Женеві (Швейцарія), є членом Міжнародної музичної ради ЮНЕСКО.

Діяльність WFIMC спрямована на створення глобальної мережі офіційно визнаних конкурсів та організацій, метою яких є виявлення найбільш яскравих молодих виконавців, сприяння їх подальшій кар`єрі в дусі великих традицій класичної музики, презентацію молодих талантів засобам масової інформації та широкому загалу світової музичної спільноти.

Діяльність Федерації направлена на:

-          зміцнювання зв`язків між організаторами конкурсів – членами Федерації та іншими організаціями, які сприяють кар`єрі молодих музикантів;

-          забезпечення найвищого професійного рівня проведення музичних конкурсів;

-           підтримка всіх організаторів конкурсів;

-          додержання етики між організаторами і учасниками музичних конкурсів – членів Федерації;

-          розглядання всіх питань, що складають взаємну зацікавленість.

На сьогодні членами Федерації є 120 провідних міжнародних музичних конкурсів та фестивалів, серед яких:

Конкурс королеви Єлизавети, Бельгія

Конкурс Фредерика Шопена, Польща

Конкурс Петра Ілліча Чайковського, Росія

Фестиваль «Празька весна».

2004 року до Федерації увійшов Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця, який став першим (і поки що єдиним) учасником цієї організації з України.

версія для друку