українська російська англійська
Держенергоефективності: Інвестуючи в знання - втілюємо більш якісні проекти
21.06.2012 | 11:26
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

Під аркою Дружби Народів у Києві відбулися публічні дебати «Інвестування в енергоефективність: знання чи реальні проекти». Відкривали дебати Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Микола Пашкевич та керівник 3-го відділу програм допомоги делегації Європейської Комісії в Україні Ханс Райян.  

«Сьогоднішній захід - влучна мить, аби привернути увагу громадськості до питань енергоефективності в Україні! Врешті, ми маємо розібратися, чи відповідає українська освіта в сфері енергоефективності запитам промисловості та комунальної енергетики? А також чи допоможе активне впровадження новітніх технологій українській промисловості стати більш конкурентноздатною?...», - розпочав свій виступ М.Пашкевич.  

За концепцією дебатів, проведених Агентством в рамках Тижня сталої енергетики, експерти відстоювали дві протилежні точки зору.

Про необхідність інвестування в навчальні програми з енергоефективності йшлося у виступі голови представництва Міжнародної фінансової корпорації IFC Олени Волошиної. Експерт зауважила, що, на її точку зору, причиною всіх проблем, які Україна нині має в сфері енергозбереження, є саме відсутність знань, як, в працівників галузі, так, власне, і в пересічних громадян. Перші мають чітко усвідомлювати, чим займаються, останні – бути обізнаними принаймні в найбільш примітивних методах заощадження енергії в побуті.

Наталія Ємченко, директор по зв'язкам з громадськістю корпорації СКМ у своїй промові ідейно підтримала виступ Олени Волошиної й проінформувала гостей дебатів, що корпорація СКМ є активним прихильником Концепції сталого розвитку. «Також ми виступаємо не менш активним інвестором комунікаційних проектів з підвищення енергоефективності», - зазначила Н.Ємченко.

Ідею необхідності інвестування в реальні проекти в сфері енергоефективності відстоювали заступник голови Одеської обласної держадміністрації Олександр Малін та перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Мазурчак.

«Реалізація проектів у сфері енергоефективності – то, безперечно, запорука економічного зростання, підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції, а також зниження негативного впливу на довкілля. Як на мене, ліпше зайнятися реалізацією енергоефективних проектів вже сьогодні, аніж відкладати на завтра, ставлячи у виправдання аргумент неякісної теоретичної складової вітчизняної системи освіти. Якість освіти підвищувати треба – то є чиста істина! Але ставити в пріоритет практичній складовій теоретичну – я би не радив», - заявив Олександр Мазурчак.

Свою точку зору також висловив Олександр Малін. «Моя позиція відрізнятиметься від виступів попередників. Я переконаний, що шлях до успіху – саме в поєднанні цих двох основоположних факторів. Інвестувати маємо як в освітні програми з енергоефективності, так і в проекти. І розмежовувати ці поняття – в жодному разі не варто», - наголосив О.Малін.

 

 

версія для друку