українська російська англійська
ЄС готовий допомогти у питанні створення земельного банку в Україні
21.06.2012 | 12:17
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

В Україні під головуванням Голови Державного агентства земельних ресурсів  створюється міжнародна експертна група з провідних спеціалістів Євросоюзу у земельній сфері для допомоги у завершенні земельної реформи у нашій державі. Зокрема, про це йшлося під час переговорів очільника земельного відомства Сергія Тимченка з колегою – фінансовим директором Державної земельної служби та земельного банку Королівства Нідерландів Пітером Ван Дер Ягтом.

«Передовий досвід держав із стабільною економікою свідчить про необхідність у створенні державного інституту щодо ефективного управління державними землями та здійснення проектів консолідації. Процес консолідації земель є витратним і державний бюджет не може найближчим часом вирішити цю проблему. Тому необхідно створити інституцію, яка була б самоокупною за рахунок ринкових операцій із землею», – зазначив сьогодні під час прес-конференції у Кабінеті  Міністрів України Голова Держземагентства Сергій  Тимченко.

Надзвичайно важливим та корисним для вітчизняних фахівців є досвід європейських колег, серед яких безумовним лідером, як у побудові сучасного кадастру, так і в питаннях консолідації земель, створенні ефективної інституції державного управління землями – земельного банку – є Королівство Нідерландів.

З огляду на здобутки у цій сфері  голландських колег однією з основних цілей земельного банку є консолідація земель. Так, консолідація земель у Європейському Союзі розглядається як основний двигун розвитку сільських територій та підняття рентабельності фермерських господарств за рахунок консолідованих масивів.

«Досвід Європейського Союзу, а також багатьох інших розвинених країн підтверджує необхідність функціонування на ринку земель державного банку земель. Ефективне державне управління сільськогосподарського землекористування в ринкових умовах може бути успішним за умов функціонування земельного банку, який виконуватиме функції регулятора ринку та розпорядника державних сільськогосподарських земель», – підкреслив Сергій Тимченко

Слід зазначити, що Євросоюз позитивно сприймає ідею створення земельного банку в Україні і готовий надати організаційно-методичну підтримку щодо започаткування цієї установи.

 

 

версія для друку