українська російська англійська
Раїса Богатирьова закликала НАМНУ стати партнером МОЗ у справі реформ
22.06.2012 | 10:18
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

«Вважаю, що у справі реформ найважливішим партнером Міністерства охорони здоров’я України повинна стати Національна академія медичних наук», – заявила Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, виступаючи на засіданні Президії Національної академії медичних наук України. В клініках Академії, зауважила Віце-прем’єр-міністр, зосереджений основний технічний і кадровий потенціал галузі, а завдяки президенту НАМНУ Андрію Сердюку інтеграція медичної діяльності Академії та Міністерства стає більш глибокою та ефективно.

Перспектива такої інтеграції, на думку Міністра охорони здоров’я, – в організації та забезпеченні високоспеціалізованої медичної допомоги не тільки медичними закладами Академії, але й усією мережею таких закладів в державі. «Сучасні методики діагностики та лікування, новітні медичні технології, підготовка кадрів вищої кваліфікації на кафедрах інститутів Академії, розробка усього комплексу медичних стандартів та забезпечення населення високоспеціалізованою медичною допомогою найвищого, унікального рівня – ось наші сподівання щодо Національної академії медичних наук», – наголосила Раїса Богатирьова.

На думку Віце-прем’єр-міністра, не менш важливою є роль Академії в теоретичному і нормативно-практичному забезпеченні реформ галузі охорони здоров’я.

«Ми пишаємося передовими досягненнями наших учених і сприятимемо їхній науковій творчості», – пообіцяла Міністр. Висловивши жаль, що ресурси держави щодо фінансування наукових розробок досить обмежені, вона підкреслила, що питання пріоритетності наукових робіт і надалі буде визначальним у формуванні державного замовлення.

«Перш за все, нам потрібні сьогодні ті прикладні наукові розробки, які спрямовані на наукове обґрунтування сучасних медичних стандартів профілактики, діагностики і лікування хвороб, законодавче та нормативно-правове забезпечення функціонування галузі, гармонізацію вимог і підходів у сфері громадського здоров’я і безпеки середовища із законодавством Європейського союзу», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.

версія для друку