українська російська англійська
Держтехногенбезпеки забезпечить протипожежний захист міжнародному проекту "Циклон-4"
22.06.2012 | 11:11
Прес-служба Державної інспекції техногенної безпеки

21 червня у конференц-залі Державної інспекції техногенної безпеки України, відбулося розширене засідання науково-технічної ради, на якому розглядалися результати досліджень та експертно-технічна оцінка проектної документації деяких об’єктів наземного космічного ракетного комплексу «Циклон-4» в Федеративній республіці Бразилія. Понад 20 науковців, фахівців Держтехногенбезпеки, громадськості розглядали дотримання вимог будівельних норм і правил з питань пожежної безпеки на унікальному комплексі.

Дослідження проводилося на прохання бінаціональної (Україна-Бразилія) корпорації «Алкантар Циклон Спейс». Метою спільного проекту є створення сучасного, конкурентоспроможного наземного космічного ракетного комплексу.

«У результаті реалізації проекту створюються сприятливі умови для входження Федеративної Республіки Бразилія та України в кількість унікальних країн світу, що володіють можливостями запуску космічних апаратів,» - зазначив у своїй доповіді начальник Всеукраїнського науково-дослідного інституту цивільного захисту Держтехногенбезпеки Василь Ковалишин.

У наслідок плідної роботи науковців було надано 260 зауважень та пропозицій до проекту. Фахівці Центрального проектного інституту Міністерства оборони України високо оцінили роботу своїх колег.

Зазначимо, що створення наземного космічного ракетного комплексу забезпечить можливість для отримання космічних послуг двом країнам у вирішенні найважливіших питань економіки країн і населення, охоплюючи дослідження природних ресурсів, моніторинг планети з питань, пов’язаних з техногенною безпекою, метеорологією, навігацією, геодезією, картографією та в багатьох інших напрямках.

Наступним кроком стане погодження наданих пропозицій із замовником та проведення спільної наради. Адже будівництво цього унікального комплексу вже розпочалося, а його закінчення заплановане на листопад 2013 року.

«Найважливішим завданням Державної інспекції техногенної безпеки України є забезпечення надійного протипожежного захисту, - зазначив головуючий засідання – перший заступник Голови Держтехногенбезпеки Іван Кріса. – Ми повинні довести світовій спільноті, що виконання таких робіт нам під силу. Адже це забезпечить нашій державі світове визнання, як космічної країни».

Довідка: «Циклон-4» - проект українського космічного ракетного комплексу (КРК), куди входитимуть ракета-носій (РН) «Циклон-4» і наземний комплекс, що забезпечує проведення на космодромі робіт з підготовки та запуску РН і корисного навантаження (КН ).

«Циклон-4» є поліпшеним варіантом триступеневої ракети-носія «Циклон-3», призначений для оперативного і високоточного виведення на кругові, геостаціонарні і сонячно-синхронні орбіти космічних апаратів різного призначення з космодрому в Алкантара. Він дозволить виводити супутники масою до 5,5 т на кругову орбіту висотою 500 км і масою до 1,8 т - на геоперехідну орбіту.

Центр запусків Алкантара - бразильський космодром на півночі атлантичного узбережжя країни.

 

версія для друку