українська російська англійська
Виші Дніпропетровщини увійшли до першого десятку кращих ВНЗ України
22.06.2012 | 13:10
Днiпропетровська ОДА

Під час засідання Ради ректорів при Дніпропетровській облдержадміністрації  Голова ОДА Олександр Вілкул привітав виші Дніпропетровщини, які увійшли до першого десятку кращих ВНЗ у престижних рейтингах «Топ-200 Україна» та «Компас».

«Сучасна якісна освіта, в основі якої лежить застосування новітніх технологій, – це один із тих ресурсів, які виводять наш регіон на новий рівень розвитку. Дніпропетровщина – потужний науково-освітній центр України. В області активно впроваджуються нові інформаційні технології та застосовуються кращі європейські практики. Постійно відбувається обмін досвідом із зарубіжними колегами. Високий рівень науково-освітнього розвитку наших вишів підтверджують рейтинги «Топ-200 Україна» і «Компас». Провідні виші Дніпропетровщини увійшли до десятки кращих у даних рейтингах. Вони займають провідні позиції в багатьох наукових галузях – від історії України до ядерної фізики. У рамках Болонського процесу університети успішно впроваджують європейські підходи до підготовки нової генерації духовної та інтелектуальної еліти», – сказав голова облдержадміністрації Олександр Вілкул.

Зокрема, у рейтингу кафедри ЮНЕСКО «Топ-200 Україна» Національний гірничий університет посів 7 місце, а Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара – 9 місце. У рейтину «Компас» – Національний гірничий університет посів 6 місце, Національна металургійна академія України – 7, Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара, Державний вищий навчальний заклад «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури», Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В.Лазаряна – 8 місце.

Рейтинг вишів «Топ-200 Україна» формує міжнародна група експертів у співпраці з Європейським центром з вищої освіти (ЮНЕСКО СЕПЕС) і центром «Євроосвіта». Мета проекту – надання достовірної, об'єктивної порівняльної інформації про якість освітніх послуг у вишах України. Методика рейтингу відповідає міжнародним принципам ранжирування університетів. Вона передбачає проведення порівняльного аналізу досягнень вузів різних типів на основі використання групи універсальних критеріїв. Результати рейтингу «Топ-200 Україна» щорічно презентуються на міжнародних форумах і конференціях IREG Observatory з академічного ранжирування і досягнень.

«Топ-200 Україна» відображає перетворення у сфері вищої освіти і дозволяє сформувати повне уявлення про конкурентоспроможність вишу, його освітній та науково-дослідний потенціал.

версія для друку