українська російська англійська
У Запоріжжі відкрили пам'ятник прикордонникам
22.06.2012 | 13:20
Запорізька ОДА

Відкриття нового пам’ятника  «Прикордонникам усіх часів»,  встановленого  в Запоріжжі у сквері Прикордонників, відбувся у День скорботи.

«Ми маємо пам’ятати кожен день війни. Адже народ, який не пам’ятає жахливого минулого, має жахливе майбутнє. Пам’ятники, які засвідчують героїзм та подвиг воїнів Великої Вітчизняної, повинні стати місцями, до яких приходять люди, щоб не тільки віддати данину пам’яті і шани загиблим, а й замислитися над майбутнім. Сьогодні ми можемо сперечатися, дискутувати, але не маємо права ворогувати та воювати. Адже за мир ми віддали дуже дорогу ціну. Цей меморіал – це нагадування про те, що ми мусимо пам’ятати героїв та берегти мир», - наголосив голова Запорізької  облдержадміністрації Олександр Пеклушенко на мітингу, присвяченому 71-й річниці з дня початку Великої Вітчизняної війни.

Від ідеї встановити пам’ятник прикордонникам у Запоріжжі, з якою виступили ветерани прикордонної служби, до його відкриття  минуло чотири роки. За цей час було переглянуто багато проектів. Але головною проблемою була відсутність фінансування. Лише цього року на роботи з благоустрою скверу та встановленню пам’ятного знака з міського бюджету було виділено 1 млн. грн.

Відкриття пам’ятника невипадково припало на 22 червня. Саме прикордонники першими прийняли  бій у Великій Вітчизняній війні, показавши приклад героїзму та мужності.

 

версія для друку