українська російська англійська
Закон "Про індустріальні парки" підвищить інвестиційну привабливість України
22.06.2012 | 15:33
Прес-служби Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Новий Закон «Про індустріальні парки» здатний радикально підвищити інвестиційну привабливість України і дати можливість протягом 3-4 років залучити в нашу економіку близько 8 млрд. доларів інвестицій. Про це заявив голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів. 

Закон визначає правові та організаційні засади створення і функціонування індустріальних парків на території України з метою забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності територій, активізації інвестиційної діяльності, створення нових робочих місць, розвитку сучасної виробничої та ринкової інфраструктури. Він гарантує та захищає права інвестора, передбачає суттєве спрощення процедур доступу до земельних ділянок на території індустріальних парків. Одержання інвестором земельної ділянки з необхідним інженерно-технічним оснащенням дасть можливість суттєво скоротити час від початку інвестування до випуску продукції («час до ринку») до 6-9 місяців.

«Через створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом нові індустріальні парки України відіграють ключову роль економічного росту і технологічного розвитку. Індустріальні парки – це нова індустрія та понад 300 тис. робочих місць. Як показує світова практика, інвестування на території індустріальних парків є найбільш прийнятною для інвестора формою ведення бізнесу. За умов  створення зони вільної торгівлі та підписання Угоди про асоціацію з ЄС, імплементація закону є вирішальним чинником для приходу в Україну стратегічних інвесторів», - відзначив Владислав Каськів.

«Створення індустріальних парків відкриє нові можливості для економічного розвитку регіонів України», - вважає директор департаменту державної інвестиційної політики та регіонального розвитку Держінвестпроекту Василь Федюк. – «На такі проекти покладають великі надії, бо в їхніх рамках можна залучити до регіону потужних інвесторів та передові технології, що дасть нові робочі місця та значні надходження до бюджетів. Тому ще на етапі роботи над законопроектом  неабияк пожвавилась інвестиційна активність в регіонах. На сьогодні Держінвестпроектом спільно з місцевими органами влади вже опрацьовано близько 40 пропозицій та розроблено концептуальні дизайни 15 індустріальних парків в різних регіонах України».

версія для друку