українська російська англійська
Україна та Білорусь спільно розвиватимуть прикордонні регіони
25.06.2012 | 09:47
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Кабінет Міністрів України схвалив проект Угоди про міжрегіональне та прикордонне співробітництво між Україною та Республікою Білорусь. На підписання міжурядового документа уповноважили Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолія Близнюка.

«Мета Угоди – створити відповідну правову базу для зміцнення прямих господарських зв’язків між регіонами обох країн, зокрема і прикордонними. Це – сприятиме їхньому всебічному розвитку, наприклад, поліпшенню інфраструктури на прикордонних територіях, нівелюватиме негативний вплив кордонів на якість життя місцевого населення. Також це безпосередня реалізація найсучаснішого світового досвіду, зокрема, Європейської рамкової конвенції про транскордонне співробітництво між територіальними громадами або владою», – сказав Анатолій Близнюк, представляючи проект акта на засіданні Уряду в середу 20 червня 2012 року.

Розробити відповідну Угоду вирішили на двадцятому засіданні Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва. Передбачається зміцнення і розвиток міжрегіонального та прикордонного співробітництва, створення спільних програм  та проектів, обмін інформацією, взаємодію відповідальних за регіональний розвиток органів влади обох держав при здійсненні спільних заходів. А також  - співпрацю у сфері контролю на прикордонних територіях. Угода діятиме протягом п’яти років і продовжуватиметься автоматично, якщо одна зі сторін не вирішить припинити її дію.

версія для друку