українська російська англійська
5 тисяч рятувальників готові надати допомогу громадянам у регіонах, де проходить Євро-2012
25.06.2012 | 11:04
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

Міністерство надзвичайних ситуацій сформувало спеціальне угруповання сил для надання допомоги громадянам у випадку екстрених ситуацій, які можуть виникнути під час проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу. Про це в інтерв'ю виданню «Главком» повідомив Міністр МНС Віктор Балога.

«МНС почало готуватися до Євро-2012 завчасно, розуміючи, наскільки складне наше завдання. Ми знаємо, що УЄФА особливу увагу приділяє безпеці проведення першості. Тому Міністерство заздалегідь розробило і погодило із організаторами Євро-2012 свій план дій. От вам трохи сухих цифр. У спеціально сформованому угрупованні сил МНС – 4900 людей і 1200 одиниць спецтехніки. Вони пропорційно розосереджені в чотирьох регіонах, де проходять матчі», - сказав урядовець.

При цьому він додав, що МНС врахувало те, що допомога рятувальників може знадобитися на головних автомагістралях між містами, де проходять матчі. У зв'язку з цим, на випадок ДТП, там працюють рятувальні розрахунки загальною чисельністю 600 людей і 200 одиниць техніки.

Крім того, для прийому повідомлень про можливі надзвичайні ситуації у Києві, Львові, Донецьку і Харкові спеціально відібрано десятки найкращих фахівців диспетчерських служб МНС. Додатково залучаються понад 100 волонтерів, які знають іноземні мови.

Також Віктор Балога наголосив, що рятувальні сили МНС з 8 червня несуть службу в посиленому режимі.

«Це максимальна концентрація уваги і ресурсу. Власне під час матчів у периметрах стадіонів чергують розрахунки на пожежній і рятувальній техніці, радіаційно-хімічні лабораторії. На трибунах і біля поля ви, напевно, бачили мобільні пожежні пости для швидкої ліквідації загорянь, від тих же фаєрів. За межами стадіонів про всяк випадок у повній готовності ми тримаємо резерв рятувальних сил. Пожежні розрахунки постійно чергують у районі офіційних фан-зон», - зауважив Міністр.

В інтерв'ю він також розповів, що перед кожним матчем фахівці МНС ретельно перевіряють все протипожежне устаткування арен, надійність джерел водопостачання, у складі спільних з МВС вибухотехнічних груп обстежують стадіони на випадок виявлення вибухонебезпечних предметів. Наземні сили у містах проведення ігор посилено авіацією МНС. Вертольоти можуть бути використані не лише у разі надзвичайних подій під час матчів, а й при крупних ДТП. Так, поблизу автомагістралей готові 18 вертолітних майданчиків.

версія для друку