українська російська англійська
Створення електронного реєстру пацієнтів не відміняє паперових медичних карток
25.06.2012 | 12:46
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

У зв’язку з інформацією, поширеною у ЗМІ щодо відміни облікових форм (медичних карток) та введення електронних медичних карток МОЗ України надає роз’яснення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2012р. № 546 «Про затвердження електронного реєстру пацієнтів», яка прийнята на виконання Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2012–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України від 12.03.2012 № 187 передбачено створення Електронного реєстру пацієнтів.

Електронний реєстр пацієнтів – це єдина державна інформаційна система  збирання, реєстрації, накопичення відомостей про пацієнта та отриману  медичну допомогу.

Реєстр створюється з метою підвищення ефективності  медичної допомоги, забезпечення своєчасності її надання, модернізації первинної медичної допомоги. Електронний реєстр пацієнтів не відміняє ведення облікових форм на паперових носіях. Впровадження електронного реєстру пацієнтів є пілотним проектом. Його відпрацювання розпочнеться з Вінницької, Дніпропетровської, Донецької областей та  м. Києва. Збір, обробка та внесення до Реєстру даних про пацієнта буде здійснюватися виключно за його згодою.

 

 

версія для друку