українська російська англійська
Українська делегація взяла участь у відкритті 36-ої сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
25.06.2012 | 14:36
Прес-служба Міністерства культури

24 червня 2012 року у Санкт-Петербурзі (РФ) відбулося офіційне відкриття 36-ої виїзної сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яка триватиме до 6 липня. Головою сесії обрано Елеонору Митрофанову, постійного представника Російської Федерації при ЮНЕСКО.

У церемонії відкриття взяли участь близько 1200 делегатів і гостей сесії з різних країн світу, серед яких Міністр культури України Михайло Кулиняк, директор депаратменту культурної спадщини і культурних цінностей Андрій Вінграновський, генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Олена Сердюк та інші члени української делегації.

У нинішній сесії візьмуть участь представники понад 180 країн-членів Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини, вона вирішить долю понад тридцяти нових номінацій  на право їх включення до Списку всесвітньої спадщини, а також розгляне питання щодо подальшого статусу об'єктів з цього списку, що знаходяться сьогодні під загрозою.

Нагадаємо, у попередньому списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО перебуває 14 українських та спільних транскордонних об'єктів, на розгляд 36-ої сесії винесено два з них – «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора (V ст. до н. е. – XIV ст. н. е.)» і «Дерев’яні церкви Карпатського регіону України та Польщі». Один з українських об’єктів, що перебував у Tentative List з 2009 року – «Резиденція митрополитів Буковини та Далмації» у Чернівцях – рішенням попередньої, 35-ої сесії, Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, було включено до основного списку.

Довідково:

ЮНЕСКО – Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, створена 16 листопада 1945 року, штаб-квартира розташовується в Парижі (Франція).

Цього року організація відзначає сорокарічний ювілей Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини, яку вже ратифікувало 189 держав-учасниць. На сьогоднішній день до Списку всесвітньої спадщини, створеного відповідно до положень Конвеції 1972 року, входять 936 культурних та природних об'єктів світу.

15 жовтня 2009р. Генеральним секретарем ЮНЕСКО обрано Ірину Бокову.

 

 

версія для друку