українська російська англійська
"Херсонобленерго" оштрафовано на півмільйона гривень
25.06.2012 | 17:53
ПРЕС-СЛУЖБа АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ

Антимонопольний комітет України оштрафував ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» на 500 тис. грн. за зловживання монопольним становищем. Таке рішення прийняте за результатами виїзного засідання Тимчасової адміністративної колегії Комітету у Херсоні.

Як встановив Комітет, обленерго передбачило у технічних умовах на підключення до власних мереж або збільшення потужності існуючих електроустановок обов’язок замовника укладати договори про реалізацію технічних умов лише з обленерго.

Зокрема, це стосувалося таких робіт, як конструкція підстанцій, встановлення додаткового обладнання, реконструкція повітряних ліній, тощо.

Такі роботи можна було замовити у виконавців проектних та будівельно-монтажних робіт зовнішніх мереж електропостачання, які мали відповідні дозвільні документи.

Як наслідок, обленерго позбавило споживачів обирати виконавця послуг за найбільш вигідними умовами.

Разом з цим, замовники сплатили значні кошти за замовлені у обленерго проектні та будівельно-монтажні роботи, однак ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» тривалий час не здійснювало приєднання до власних мереж новозбудованих або реконструйованих об’єктів електропостачання.

Комітет зобов’язав ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» припинити порушення.

 

 

версія для друку