українська російська англійська
На цілодобове забезпечення Херсону водою виділено 36 млн. грн.
26.06.2012 | 10:10
Херсонська ОДА

За участю голови Херсонської обласної державної адміністрації Миколи Костяка розпочався завершальний етап робіт із цілодобового забезпечення жителів міста водопостачанням та водовідведенням, на реалізацію якого з державного бюджету вже виділено 36 млн. грн.

Завершальні роботи із цілодобового забезпечення херсонців водою складаються з 3-х етапів.

Перший з них – реконструкція свердловин Верхньоантонівського групового водозабору, розташованого в селищі Антонівка вздовж узбережжя Дніпра (заміна 9,6 км. труб, прокладених у 1965-1979 роках), та реконструкція водогону від селища Текстильників до площі 40-річча Жовтня, що на 4-му Таврійському мікрорайоні (заміна 3,9 км труб, прокладених у 1980-х роках).

Другий – це буріння та будівництво 7 нових свердловин із підключенням їх до нового водогону, а також реконструкція існуючих свердловин із заміною насосно-силового обладнання.

Третій етап – реконструкція 18 теплових пунктів, на яких буде замінено застаріле енергозатратне обладнання на сучасну станцію підкачки холодної води.

Загалом роботи із переведення м. Херсону на цілодобове водопостачання та водовідведення ведуться херсонським комунальним підприємством «Херсонський міськводоканал» за активної підтримки голови облдержадміністрації з 2010 року, коли цілодобово користуватися водою могли тільки 47% мешканців мерсону. Першим кроком стала заміна у 2010-2011 роках 10 км аварійних самопливних каналізаційних колекторів. На це з державного бюджету було виділено 38 млн. грн.

На сьогодні цілодобове водопостачання та водовідведення мають вже 70% мешканців міста, багато з яких отримали цю послугу вперше у своєму житті. Так, мікрорайон Шуменський був офіційно переведений на погодинне постачання водою у далекому 1976-му році, а деякі багатоповерхівки Таврійського мікрорайону взагалі не мали цілодобового водопостачання з моменту своєї появи.

Активна забудова спальних районів Херсону свого часу поєднувалася із значним відставанням розвитку інженерних мереж. Водопостачання новобудов здійснювалося на основі потужностей, збудованих у старій частині міста ще в середині 50-х років минулого століття. Вода в Херсоні подається виключно з артезіанських свердловин, які будувалися саме в той період.

Починаючи з 2010 року, ситуація в Херсоні змінюється докорінно. В першу чергу, завдяки ініціативі Президента України Віктора Януковича створити країну, комфортну для людей.

Для порівняння. Субвенції з державного бюджету на модернізацію роботи Херсонського міськводоканалу склали:

– у 2007-2009-х роках – 5 млн. 525 тис. грн.

у 2010-2012 роки – 76 млн. грн.

версія для друку