українська російська англійська
Підписано Меморандум щодо підготовки медичних кадрів для перинатальних центрів
26.06.2012 | 11:06
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

25 червня 2012 року відбулося підписання Меморандуму про партнерство між Міністерством охорони здоров’я Німеччини, Міністерством охорони здоров’я України та Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України. Домовленості сторін скріпили своїми підписами заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов, голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів та Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні  Ганс-Юрґен Гаймзьот.

На важливості та актуальності підписання такого документу про співпрацю наголосила присутня на зустрічі Перший заступник Голови Адміністрації Президента України Ірина Акімова.

Реалізація даного Меморандуму дозволить обмінюватися досвідом між українськими та німецькими медиками шляхом проведення лекцій, навчальних заходів, симпозіумів у галузі акушерства, пренатальної та перинатальної медицини та неонатології. Нашим лікарям та викладачам відкриються унікальні можливості співпраці та навчання в провідних університетських клініках Німеччини.

Під час підписання Меморандуму сторони повідомили, що 27 червня – 1 липня в Дніпропетровському перинатальному центрі відбудеться 1-й тренінг для акушерів-гінекологів та неонатологів України, який проведуть професори з однієї з найбільших університетських клінік Німеччини – Університетської клініки м. Франкфурт. Вони запропонують увазі вітчизняних фахівців німецькі підходи щодо вирішення болючих і складних питань в акушерстві та неонатології: запобігання передчасним пологам, діагностика, профілактика та тактика ведення жінок з прееклампсією (пізні гестози вагітних), розродження вагітних при тазових передлежаннях плода з мінімальним ризиком для матері та дитини, неонатальна допомога при народженні немовлят з надзвичайно малою вагою (йдеться про передчасні пологи в терміні 22-28 тижнів вагітності), сучасні європейські протоколи в інтенсивній терапії новонароджених та ін.

Після 3-х днів лекційного курсу будуть проведені практичні тренінги, на яких лікарі та науковці України та Німеччини спільно вирішуватимуть складні клінічні питання безпосередньо у відділеннях перинатального центру та обмінюватимуться клінічним досвідом. Такий підхід дасть змогу досягти одного з найважливіших завдань, що поставив перед Національним Проектом «Нове Життя» Президент України – встановити безпосередні партнерські стосунки між лікувальними установами, навчальними закладами, лікарями та науковцями України і Європейських країн.

Саме тому, до участі в тренінгах запрошено не просто лікарів, а професорів, доцентів, завідувачів фаховими відділеннями з усієї країни, і в першу чергу – з перинатальних центрів, що відкрились, або мають відкритись найближчим часом в рамках реалізації Проекту «Нове Життя». Найбільш успішні з учасників згодом поїдуть на тривале стажування в провідні клініки та університети Німеччини, щоб працювати пліч-о-пліч та навчатись досвіду німецьких колег в їхніх лікувальних закладах та установах. Таке клінічне стажування («хоспітація») є загальноприйнятим в Європейському співтоваристві, а зараз, завдяки фінансовій та організаційній підтримці партнерських установ України та Німеччини, стає можливим і для наших лікарів та науковців. Загалом, за три роки роботи українсько-німецької партнерської ініціативи в перинатальних центрах нашої країни будуть проведені 5 тренінгів для акушерів-гінекологів, 4 – для неонатологів, 3 – для фахівців пренатальної діагностики та медицини плода, 2 – для анестезіологів, що працюють в акушерських клініках, 1 – для організаторів охорони здоров’я (головних лікарів перинатальних центрів, їхніх заступників, головних фахівців управлінь охорони здоров’я). Клінічне стажування в Німеччині тривалістю від 3-х місяців до 3-х років зможуть пройти 12-15 українських лікарів.

Сьогодні Національний Проект «Нове Життя» - це не тільки нова якість створення перинатальних центрів і оснащення їх найсучаснішою лікувально-діагностичною апаратурою, це нова якість підготовки медичних кадрів і новий рівень професійного спілкування та партнерства між Україною та Європейським співтовариством.

 

 

версія для друку