українська російська англійська
Держводагентство візьме участь у роботі Міжнародної комісії із захисту річки Дунай
26.06.2012 | 11:53
Прес-служба ДЕРЖАВНого АГЕНТСТВа ВОДНИХ РЕСУРСІВ

27-28 червня 2012 року у м. Інсбрук (Республіка Австрія) відбудеться 10-те засідання Постійної робочої групи Міжнародної комісії із захисту річки Дунай, у якому у складі української делегації візьме участь перший заступник Голови Держводагентства М.Яцюк.

Під час засідання розглядатимуться, зокрема, питання щодо підсумків роботи 14-ого Постійного засідання МКЗД; підготовки третього Спільного моніторингу р. Дунай, який має відбутися у 2013 році; діяльності МКЗД у контексті реалізації принципів та цілей Стратегії ЄС для Дунайського регіону; роботи експертних груп; співробітництва МКЗД з іншими міжнародними природоохоронними організаціями та інші.

У ході обговорення учасниками зустрічі буде відзначено схвалення у квітні 2011 року Плану інтегрованого управління басейном р. Тиси, а також підписання міністрами тисайських країн Меморандуму про порозуміння «Щодо імплементації Плану інтегрованого управління басейном ріки Тиса з метою підтримки сталого розвитку регіону»; зосереджено увагу на заходах з метою розвитку багатостороннього співробітництва в суббасейні Дунайської дельти, які були започатковані в 2011 році у рамках головування України в МКЗД; поінформовано про роботу, яка ведеться на двосторонньому рівні з експертами Республіки Молдова в контексті забезпечення сталого управління водними ресурсами басейну р. Прут.

Також планується наголосити на важливості зміцнення співробітництва між МКЗД та Карпатською конвенцією; започаткованого у травні 2011 року спільного українсько-румунсько-молдовського проекту зі співробітництва в дельті Дунаю із запобігання та ефективного реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з небезпечними речовинами; належного опрацювання даних, отриманих у рамках спільного обстеження дельти Дунаю, які мають бути взяті за основу при підготовці аналітичного звіту щодо екологічної ситуації у дельті Дунаю, а також подальшої розробки Плану управління водними ресурсами басейну Дунайської дельти.

версія для друку